Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
27 Aralık 2015

Selamun aleyküm Hamit hocam,
Görme olarak sol gözümde %95 sağ gözümde %20 görme sorunu ve epilepsiden bazı sıkıntılarım var bu sorunlarımdan dolayı engelli kart başvurusu yapıldıktan sonra %40 üzeri uygun gördükleri zaman engelli kartım olacaktır. Bu hakkım olursa eğer haklarından yararlandığım 3713 sk , idari polislik ve vazife malulluğü hakkıma olumsuz etkisi olur mu?

5 Cevap |
2.273 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
27 Aralık 2015

A.s. kardeşim, engellilik ile vazife malullüğü ayrı şeyler. Yani engellilik ve engelli hakları ile vazife malullüğünü karıştırmamak gerekiyor. Bu anlamda engelli kartı almanızın vazife malullüğünüz üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi olmayacağını değerlendiriyorum. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
28 Aralık 2015

her hangı bir olumsuz etkısı olmayacağını değerlendiriyorum

 Avatar Yok
29 Aralık 2015

değerli arkadaşım benim ve bir çok arkadaşımın seyahat kartımızın yanında engelli kartımız var. hiç bir şekilde faydalandığın diğer haklardan mahrum olmuyorsun engelli kimlik kartı kullandığın için. bilakis işine daha çok yaradığı zamanlar olabiliyor.

 Avatar Yok
30 Ocak 2016

olumsuz bir etkisi olmayacağını değerlendiriyorum. hatta faydası bile olur görüşündeyim.

 Avatar Yok
02 Şubat 2016

kardeşim engelli olmakla vazife malulu olmak çok ayrı şeyler sadece özürlü maaaşı alırsanız sakıncalı olur, buna dikkat ederseniz sıkıntı olmaz aksi halde ileride sizden fazlasıyla geri alırlar

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun