Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
11 Aralık 2015

Mrb hamit bey.nasilsiniz bize yardımcı olabilirseniz çok mutlu oluruz şimdiden teşekkürler.Bizde maalesef 10 ekimde diyarbakır sur da operasyon sırasında hendeke doğru giderken yolun altına döşenmiş güçlü patlayıcı ile zırhlı aracimiz saldırıya uğradı aracimiz parçalandı yanımdaki arkadaş şehit düştü ‘(Allah rahmet eylesin) bende ayaklarımdan ve gözlerimden ağır yaralandım. Sol ayaktan 2.ameliyati oldum topuklarima 12 tane platin takıl di ve her iki ayağımda hâlâ alçıda.gozlerimden de ameliyat oldum Sol göz yüzde 80-90 oranında açıldı ama sağ gözüm yüzde 5 te kaldi ve muhtemelen daha fazla acilmiyacak diyor doktor çünkü retina sinirleri yırtılmış.9 kasimda taburcu oldum ıstanbul GATA dan. 3 ay heyet rapor aldım muhtemelen bir 3 ay daha verecekler Şubat ta. durumda sağdan Soldan duyduğum bilgiler kafamı karıştırıyor. Size soracaklarim:
1-halen heyet raporlu iken vazife malulu sayiliyormuyuz yoksa Son kati raporlardn sonrami işlemlere baslaniyor ve bağlanacak aylık olayın ilk gününden itibaren mi hesaplanıyor yoksa karar verildiği aydan itibaranmi?
2-maddi ve manevi davası açma hakkımız var mıdır varsa ne zaman AÇABİLİRİM.bunun bir hesaplama yöntemi varmı yani miktarı üzerinden nekadarlik açabilir iz.?
3-gazilik haklarından biride maaş inin 30 katı emekli ikramiyesi ödenir diyor.bunun açıklamasını yaparsınız…maaşım 3000 tl.30 katı 30×3000=90000 tl mi alacağım. Ve bu ne zaman gerçekleşir. ..
3- idari Polis olarak çalışmam olursa hem kendi maaşım hem sgk nin vermiş olduğu maaşı mi alacağım. Burda emsal maaş durumu var.ayni miktarda mi oluyor bu emsal maaş acaba…
4-idari polisler illerin terör tazminatindan faydalanabiliyor mu…hatay terör parası 650 tl örneği. ..
5-konut yardımı faiz siz kredi nin belli bir üst limiti varmı rakamsal olarak vede sadece toplu konut idaresinden TOKİ den mi alınabilir.?yuzde 75 lik bankaların verdiği gibi mi islemler yoksa tamamını mi veriyor banka…???
5 -vazife malullerine kira yardımı yapılır diyor 10 yıl boyunca bu süreç ne zman başlıyor hemen faydalanma durumu varmı. ..ayrıca evi olanın 2.konut alma durumu nedir böyle bir hakkı varmı

Bu durumlar hakkında geniş bir bilgi verirseniz sevinirim mevzuat hakkında. ..şimdiden teşekkürler. ..şehitlerimize Allah tan rahmet diliyorum. ..yaralı hasta gaziler imize Allah tan şifa diliyor um…Allah kimseye böyle acılar yaşatmasin inşallah…bu terör ve yandaşlarına Allah yüce adaleti kudreti ile vede Kahhar sıfatı ile kahretsin. ..amin..

3 Cevap |
3.156 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
11 Aralık 2015

Merhabalar kardeşim, teşekkür ederim. Siz nasılsınız?

1- Kati raporu almanızdan sonra olaya ilişkin bilgi ve belgelerinizle birlikte raporunuz SGK’ya gönderilecek, müteakiben vazife malulü olup olmadığınıza, maluliyet derecenize ve maluliyetinizin sürekli olup olmadığına karar verilecek.
2- Maddi ve manevi tazminat davasını kati rapordan itibaren 1 yıl içerisinde açabilirsiniz. 1 yılı geçirirseniz hakkınızı kaybedersiniz. İlk etapta düşük miktarlı açarak daha sonra rakamı bilirkişi raporu çıktıktan sonra revize edebiliyorsunuz. Avukatınız sizi yönlendirecektir.
3- (a) 3713 s.k. kapsamında vazife malulü olanlara 30 yıl üzerinden emekli ikramiyesi verilir. Emsal maaş x 30 gibi düşünün.
3- (b) Eğer 3713 s.k. kapsamında vazife maluliyetiniz onaylanırsa ve göreve devam ederseniz hem mevcut aylığınızı hem de emsal (aynı miktarda) polis memuru aylığınızı alacaksınız.
4- İdari polis olarak görev yaparsanız terör tazminatı alamazsınız.
5- (a) Faizsiz konut kredisinin miktarı belli her sene yenileniyor. İskanı olan her daire için bu krediyi kullanabilirsiniz. Dairenin fiyatının önemi yok. Kredinin tamamı kullandırılarak maaşınızın 4′te 1′i kesilmek sureti ile ödenir. 2015 yılı için 86.000 TL’di. 2016′da artış olacaktır.
5- (b) 3713 s.k. kapsamı polis vazife malullerinin de 10 yıl süre ile kira yardımından yararlanabilme hakları vardır. Emekliye ayrıldıktan sonra hakkınızdan yararlanmaya başlayabilirsiniz. Üzerinize ev olsa bile bu haktan yararlanabilirsiniz. Önemli olan başkasının evini kiralamanız ve fiilen sizin oturmanızdır. Faizsiz konut kredisi için de birden fazla eviniz olsa bile bu haktan yararlanabilirsiniz. Üzerinize daire olması faizsiz konut kredisi kullanmanıza olumsuz etki etmez.

Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
11 Aralık 2015

Bu bağlamda tayin hakkımız da var sanırım…bu durumda tayin işlerimi Zi ne zaman başlatabilir iz ? sayın abim…teşekkürler

 Avatar Yok
29 Ocak 2016

Kardeşim büyük geçmiş olsun Allah acil şifalar versin

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun