Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
27 Aralık 2015

Selam aleyküm komutanım,

Komutanım bir sorum olacak, şimdi askerdeken bir arkadaşımız karakolda temizlik esnasında cama yumruk atarak sağ el bileği kesilmiş, arkadaşımız 11 ay hava değişimi almış ve akabinde sağ el median ulnar sinir kesisi tanısı ile b11 f1 Askerliğe elverişli değildir kararı verilmiş ve çürük almış, şimdi komutanım bölük komutanı bu arkadaşa acımış ve tutanak tutmamış ifadesini de almamış, arkadaş iyileşince askeri alaya da bildirmemiş bu olayı yaparken de yanında kimse yokmuş, arkadaş dilekçe yazarak mehmetcik vakfına başvurmuş 4. dereceden gazi/engelli olmuş ve gelen yazıda wc temizliği esnasında el kesisi yazıyor, şimdi bu arkadaş sgk ya baş vurdu red geldi mahkemeye başvurmuş, sizin tecrübelerinize göre vazife malulu olur mu, bir örneği var mı , birde bu idare mahAkemnesinde süreç nasıl işler, kendisi okUma yazma bilmediğinden ben yazdım,

Ayrıca yaptığınız bu yardımlardan dolayı tüm arkadaşlar adına gönülden selamlarımı iletirim komutanım…

3 Cevap |
2.465 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
27 Aralık 2015

A.s. kardeşim, olaya ilişkin herhangi bir tutanak, şahit, bilgi ve belge yoksa sonuç alabilmeniz çok zor. Ayrıca anlatımınıza göre cama yumruk atması nedeni ile sakatlanmış. Böyle bir olaydan dolayı da vazife maluliyetinden söz edemeyiz. Hakkında hayırlısı olsun. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
27 Aralık 2015

Komutanım soruyu iyi okumadınuz galiba ama yinede tşklet

 Avatar Yok
24 Ocak 2016

Kendi kasti davranışıyla yaralanan ve komutanlarınca mağdur olmaması için korunan arkadaşınızın bu olayla ilgili halen mevcut bir rahatsızlığı da yoksa vazife malülü olmak için uğraşmaması doğru olacaktır. Ancak meydana gelen olayın askerlik nedeniyle arkadaşınızın psikolojisinin bozulması etkisiyle olduğunu ispatlayacak belgeleriniz olsaydı yargıdan sonuç alabilirdiniz.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun