Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
21 Ocak 2016

Merhaba Hamit bey. Ben 3713 kapsamında vazife maluluyüm ve emsal aylık alıyorum. 2016 ocak ayının maaşı yattı ve zamsız olarak alındı sanırım herkes aynı durumda. E-devletten 4/C emekli aylık bilgisinden kontrol ettiğimde şuan 2/2016 ayının aylığı da aynı şekilde zamsız yatacak görünüyor. Emsal aylıklarasa enflasyon zamları yansıtılmıyor mu?
Diğer bir sorum ise; yine e-devlette aynı yerden baktığımda derece, kademe ve ek göstergem düşük görünüyor. SGK ordaki derece kademeyi ilerletmiyor mu? Bide bu emsal maaşlar bu şekilde derece kademe ilerlemesinde otomatik mi yürütülüyor yoksa kuvvetlerde bununla ilgili bir birim mi bunu SGK ya bildiriyor. Saygılarımla.

6 Cevap |
4.794 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
21 Ocak 2016

Merhabalar, emsalleriniz nispetinde elbette sizin de maaşınıza enflasyon zammı gelecek. Ancak kurumunuzun SGK’ya ileteceği maaş bilgisi ile maaşlara yansıyacağından genelde ilk 2 ayda zamlar yansımayabiliyor. Sonradan aylık farkı olarak hesaba yatıyor. Derece güncellemesi de aynı şekilde biraz gecikmeli yansıyor. Emsal maaşları kuvvet bildiriyor, SGK ödemeye yansıtıyor. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
22 Ocak 2016

Derece kad eme 3 yılda bir ilerler onun icin edevletten takip et

 Avatar Yok
23 Ocak 2016

emsal maaş alan rütbeli gazilerin maaş zammı sisteme geç işliyor. e.devlette gözüken derece kademeler her nedense sgk nın sisteminden farklı oluyor. benim e.devlet üzerinde derecem 12/2 gözükürken sgk ya sorduğumda 10/1 olduğu söyleniyor. e.devlet üzerinde gösterilen dereceyi dikkatte almayınız.

 Avatar Yok
25 Ocak 2016

Sayın kardeşim maaşlarımıza %6 +%1 enfelasyon farkı= %7 zam var maaş aldığın tarihte hesaba yatıyor.

 Avatar Yok
08 Şubat 2016

2330 kapsamında da derece kademe ilerlemesi olmalı mı ?

 Avatar Yok
10 Mart 2016

Tüm cvp veren arkadaslara teşekkür ederim.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun