Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
26 Ocak 2016

Hamit bey ben 3713 kapsamında vazife malulü oldum. J.Gn.K.lığı şehit gazi şubeye gittim bana gazi olup olamayacağıma J.Gn.K.lığında kurulan bir komisyonun karar vereceği söylendi doğru mu? Sgk nın 3713 kapsamında malul yapması demek Gazi olmak anlamına gelmiyor mu? Teşekkür ederim.

3 Cevap |
4.135 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
06 Temmuz 2016

SGK sizi 3713 kapsamında malül ettiği andan itibaren gazisiniz demektir. Bu kuvvetinizin insiyatifinde bulunan bir durum değildir. Ama gazilik hukuksal bir statü değildir çünkü kanunen tam bir tanımı yoktur. Dolayısı ile 3713 kapsamında elde ettiğiniz hakları elde eden kişilere Gazi denilmektedir

 Avatar Yok
26 Ocak 2016

Merhabalar kardeşim, kanunlarımızda malul Gazi ile Muharip Gazi tanımlamaları yalnızca 2847 sayılı yasada geçmektedir. Yani kanunlarımızda Şehitlik ve Gazilik kavramları da tam olarak açıklanmış ve açıklığa kavuşturulmuş değil. Bu anlamda esasında Gazilik değilde haklar bağlamında vazife maluliyetinden söz etmemiz gerekiyor. 3713 sayılı yasa kapsamında vazife malulü iseniz malul Gazilerin tüm haklarından yararlanabileceksiniz demektir. Dolayısı ile vazife maluliyetine karar veren makam da SGK’dır. Jandarma Genel Komutanlığı karar vermiyor. Şehitlik Beratı verilmesine rağmen kendisine SGK tarafından aylık bağlanmadığı için hiçbir haktan yararlanamayan birçok aile bulunmaktadır. Bu anlamda kilit nokta SGK’nın hakkınızda vereceği kararın ne olacağı diyebiliriz. Hakkınızda hayırlısı olsun. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
05 Şubat 2016

Arkadaslar bende terör saldırı yola döşenen bombali saldiri si sonucu ağır yaralandım. Gözlerim ayaklarım ağır hasarlı kulakzarı delinmis. Gözün biri açılmadı görme kaybı var ayaklarda 12-13 tane platin takıldı ve şuan heyet rapor larım devam ediyor…Ağustos à kadar heyet raporu devam edecek…bu rapor bitimi çalışabilir rapor yani kati rapor aldığımızda bu rapor da da aktif polislik yapamaz idari polis olur vb.gibi bir NOT duserlerse direkt olarak idari polis mi oluyoruz…vazife malülü gazilik için ayrıca emniyet ten sevk almamız gerekiyormu yoksa bu rapor yeterli mi…kesin bilgi sahibi arkadaş lar cevaplarsa sevinirim..bilgi kirliliğinin olmaması açısından Teşekürler. …Allah devletimizin yar ve yardımcısı olsun. ..

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun