Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
10 Ocak 2016

Hamit bey merhabalar.Size acil olarak birşey danışmam gerek.Benim babam vazife malülü 5434/45 sayılı kanuna tabi.

c) “Terör eylemlerinin etkisi ve sebebiyle şehit olan veya çalışamayacak derecede malul olan ya da malul olup da çalışabilir durumda olan kamu görevlileri ile er ve erbaşların, öğretmen olarak görev yapan eş ve çocukları ile anne, baba ve kardeşlerinin yer değiştirme suretiyle atanma talepleri, bu durumun ilgili makamlarca belgelendirilmiş olması kaydıyla, başkaca herhangi bir şart aranmaksızın istedikleri yere başvuru yapabilirler.”
Öğretmenim ve bu maddeye istinaden tayin isteyebilir miyim?
Terör etkisi sebebiyle kısmı benim kafamı karıştırdı çünkü babam askerdeyken iş kazası geçirmiş ve bu sebepten vazife malülü olmuştur.
Şunu da eklemek isterim bu kapsamda ablama iş hakkı verildi.Acaba benim de başka bir ile tayin isteme hakkım var mı ?Başvurular başladı acil cevabınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkürler.

1 Cevap |
3.407 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
10 Ocak 2016

Merhaba kardeşim, Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’ni inceledim. Bahsettiğiniz gibi normal vazife maluliyeti kapsam dışında tutulmuş. Yani Terör eylemleri dolayısı ile vazife maluliyeti söz konusu olmadığından bu haktan yararlanamazsınız. Ben teşekkür ederim. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun