Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
10 Ocak 2016

Selam hamit abi ben bugün atamam için gerekli evraklari il müdürlüğüne teslim ettim. Fakat mal bildirim beyannamesinde yaklasik 500 tl olan kredi karti borcu mu ve kyk dan aldigim bursu yazmadim. Her hangi bir sorun olur mu? Atamam iptal edilir mi?

5 Cevap |
1.836 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
10 Ocak 2016

A.s. kardeşim, herhangi bir sorun olmaz. Üzerine olan araba, ev, arsa tarla vs. gibi menkul veya gayrimenkulleri yazmanız önemli. Çok küçük borçlar vs. çok önemli değil. Örneğin memuriyete başladıktan sonra da kendiniz eşiniz veya 18 yaşında altındaki çocuğunuz üzerinde maaşınızın 5 katı değişliklik olduğunda 20 gün içinde ek mal bildiriminde bulunulması gerekiyor. Düşünün maaşın 5 katını geçmediğinde ek bildirim istenmiyor. 500 tl’lik bir bildirimi yapmamış olmanızın sorun olacağını sanmıyorum. Bunun yanında göreve başladıktan sonra, başladığınız ilk gün personel servisine giderek mal beyannamenizi güncelleyerek teslim edebilirsiniz. Personel servisiniz konu ile ilgili size daha detaylı bilgi verecektir. Hakkınızda hayırlısı olsun. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
21 Ocak 2016

Arkadaşlarımızın ifade ettiği gibi maaşınızın 5 katı değerinden fazla tutarı olan varlıklarınızı bildirmelisiniz. Bildirmediyseniz kurumunuzda ilgili birime gidip Güncelleme yapabilirsiniz.

 Avatar Yok
14 Ocak 2016

Maasin 5 katindan kucuk meblaglarin bildirimine gerek yoktur. Ise ilk giriste ve sonu 5 ve 0 la biten yillarda verilen genel beyanlarda da belirttiginiz meblaglarin bildirimi gerekli degil. Silahiniz varsa degerine bakilmaksizin beyanda belirtmelisiniz.

 Avatar Yok
24 Ocak 2016

sorun olmaz bence gidip Güncelleme yapabilirsiniz.

 Avatar Yok
25 Ocak 2016

Hamit abi atama tebligatim daha gelmedi 15 gun oldu ne zaman gelir ve ise baslarim acaba

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun