Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
15 Ocak 2016

Polislik görevim sırasında Şarkta terör saldırısında yaralandım. Halen calışıyorum.  Emniyet saglık yönetmeliğine göre C dilimine girdim. Maluliyet icin % 60 oranına tabi miyiz. Çalışabilecek durumdayım bu oranın olacağını sanmıyorum. Vazife malulu olarak emekli olabilir miyim. Sgk işlemleri ne kadar sürer. Hangi kanundan ve haklardan yararlanabilirim. Gaziler ve şehitler için verdiğiniz bu hizmet ve bu güzel platform için çok teşekkürler.

5 Cevap |
6.125 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
15 Ocak 2016

Ayrıntılı ve aydınlatıcı cevabınız için çok teşekkürler.

 Avatar Yok
15 Ocak 2016

Merhabalar, geçmiş olsun. C dilimi rapor almanız nedeni ile bundan sonraki meslek hayatınızda idari polis olarak göreve devam edeceksiniz demektir. Vazife maluliyetinde sakatlık oranının % kaç olduğu önemli değildir. Önemli olan mevcut rahatsızlığınızın bulunduğunuz görevi yapamayacak seviyede olmasıdır. Örneğin; Aktif polis olamaz, Sınıfı Görevini Yapamaz, TSK’da görev yapamaz, Askerliğe elverişli değildir gibi raporlar bulunduğunuz mevcut görevinizi yapamayacağınız kararlardır. İdari polis olarak göreve devam edebilseniz bile artık aktif polislik yapamayacağınızdan malul oluyorsunuz. Mevcut rahatsızlığınız vazifenin sebep ve tesiri ile gerçekleştiği için de vazife malulüsünüz. Terör saldırısı nedeni ile olay gerçekleştiğinden 3713 s.k. kapsamındasınız. Vazife malulü aylığı bağlanılması için kurumunuzun raporunuzla birlikte ilgili tüm belgeleri SGK’ya iletmesi gerekiyor. Vazife Maluliyetiniz onaylandıktan ve dereceniz belirlendikten sonra size aylık bağlanacak. Terörle Mücadele Kanunu kapsamında olduğunuz için emsalleriniz ne alıyorsa aynı emekli maaşını alacaksınız. İsterseniz idari polis olarak vazife malulü aylığınız kesilmeden göreve devam edebilir, isterseniz de iş hakkından yararlanarak memur olarak başka bir kuruma atanabilirsiniz. Elektrik ve su indirimi, ücretsiz seyahat kartı, çocuklarınızın özel okullarda ücretsiz eğitim görmesi, faizsiz konut kredisi, tütün ikramiyesi, maaş bağlanması, nakdi tazminat vs. gibi malul Gazilere sağlanan tüm haklardan yararlanabileceksiniz. Rapor tarihinden itibaren 1 yıl içerisinde maddi ve manevi tazminat davası açma hakkınız var. Süreyi geçirirseniz bir daha açamazsınız. Olaya ilişkin kaza raporları, tutanaklar, olay yeri krokisi, olay yeri tespit tutanağı, ifadeler, fotoğraflar, görev belgesi, hastaneye ilk yatışta doktorun elle tuttuğı tutanağın mühürlü aslı gibidir onaylı fotokopilerinden 2 takım dosyanın yanınızda her halukarda bulunmasında da fayda var. Hakkınızda hayırlısı olsun. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
25 Ocak 2016

Vazif sirasinda teror saldirinda yaralandim bende.rapor bitiminde katı rapor alındıktan sonra vazife malülü olarak onay in gelmesine kadar geçen sürede çalışma durumumuz nasıl olacak…yani 3-5 ay sürebilir deniyor emeklilik İşleri. .bu süre zarfında soruyorum bilgisi olan varsa yazarsan sevinirim

 Avatar Yok
08 Şubat 2016

Öncelikle geçmiş olsun. Görevin Sebep ve tesiri ile yaralandığınızdan ve tarafınıza C dilimi raporu verildiğinden Yönetmeliğin 17. maddesine göre işlemleriniz yürütülmelidir.17. madde İdari Pollislik tanımı yapar ve idari Polis olan kişinin aktif Polislik yapamayacağı değerlendirilir.3713 sayılı yasa kapsamında gazi Polis Memuru olduğunuza sgk tarafından karar verilmelidir.Ayrıca İdari Polis olarak çalışmayı talep ederek çalışmanız durumunda Emekli maaşınız tarafınıza bağlanacak yanısıra idari polis olarak çalıştığınızdan normal maaşınızı da alabileceksiniz ve yine emekli tazminatınız tarafınıza ödenecek.Nakdi Tazminat hakkınız da bulunmaktadır.% olarak rapor bizim için istenen bir husus değildir.Bizim için aslolan bedensel özür raporlarından ziyade meslekte kazanma gücü kaybıdır.

 Avatar Yok
26 Mayıs 2017

C-50 dilimden raporum var. Görev başında malul oldum kazadan ötürü. SGK da tahsis yazıyor. Malül sayılmazsam İdari Polis olarak mı çalışacagım?

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun