Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
10 Ocak 2016

Konut kredisi çekerken konut değeri 250 bin diyelim 100 bin bizde var 90 bin devleti verdiği diyelim aradaki farkı 60 bini yani başka bankalardan çekebilir miyiz. ipotek her iki bankada nasıl olacak?

4 Cevap |
2.643 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
10 Ocak 2016

Merhabalar, yeni eviniz şimdiden hayırlı olsun. Faizsiz konut kredisi kullanırken Ziraat Bankası tapu üzerine ipotek tesis etmektedir. Bu kapsamda aynı anda birden fazla bankanın tapu üzerine ipotek tesisi ile kredi kullandırımı mümkün olmayacağından bahsettiğiniz şekilde bir kullanımdan söz edemeyiz. Ancak dairenin değerine göre toplam rakam daire ekspertiz bedelinin % 70′ini geçmemek üzere Ziraat Bankası ile görüşürseniz size faizsiz konut kredisinin yanında ek bir konut kredisi de açabilecektir. Bankanın kendi inisiyatifinde bir durum. Yani bahsettiğiniz durumu Ziraat Bankası ile çözebilirsiniz diye değerlendiriyorum. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
25 Ocak 2016

iki bankadan kullanılmıyor sadece ziraat bankası diye biliyorum

 Avatar Yok
08 Şubat 2016

hayır kerdeşim sadece ziraat bankasın kullanı biliyorsunuz

 Avatar Yok
05 Ağustos 2016

Tek Bankadan Kullanmaniz Gerekecektir Diğer banka buna onay vermez cunku

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun