Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
26 Ocak 2016

Daha önce vazife malüllüğüyle ilgili soruma ayrıntılı cevap vermiştiniz. Tüm mevzuatı, şartları ve süreci birçoğumuz tam olarak bilmiyoruz. İlgili birimler de sorularımızla iş yoğunluğundan gerektiği gibi ilgilenemiyorlar. Usüldeki eksiklikler nedeniyle birçok hak sahibi hakkını ya alamıyor ya da süreç uzadıkça uzuyor. Konu yargı aracılığıyla çözülmek zorunda kalınıyor. İnternette birçok hatalı bilgi ve eski mevzuat esas alınarak hazırlanmış bilgiler yanıltıcı oluyor. Bu nedenle verdiğiniz bu hizmet çok değerli, çok teşekkür ederim.
Vazife malüllüğü başvurularının ve işlemlerinin hızlı ve sağlıklı yürümesi için dilekçe ve dosya nasıl hazırlanmalı, ne gibi girişimlerde bulunulmalıdır.
Dilekçelerde neler yazılmalı neler yazılmamalıdır.
Bu konularda bilgi verebilir misiniz.

5 Cevap |
5.076 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
26 Ocak 2016

Merhabalar, mail ile detaylı bilgilendirme yaptığım için buradan detaylara girmeyeceğim ancak, Sosyal Güvenlik Kurumu Kamu Görevlileri Emeklilik Daire Başkanlığına iletilmek üzere bağlı olduğunuz birime ileteceğiniz dilekçe ekinde yaralanma hadisesinin görevin sebep ve tesiri ile gerçekleştiğini ispatlayıcı her türlü belgenin (Raporunuzun aslını, kaza raporlarını, olay yeri tespit tutanağı, olay yeri krokisi, olay yerindeki kişilerin ifadeleri, varsa olay yeri fotoğrafları, görev belgesi, nüfus cüzdanı örneği, hastaneye ilk yatışınızda doktor tarafından elle tutulan tutanak gibi yaralanmanızın görevin sebep ve tesiri ile gerçekleştiğini belirtir her türlü belgenin kurumunuzca kırmızı mühürlenmiş, aslı gibidir kaşesi ile kurum amirince imzalanmış şekilde) raporunuzun aslı ile birlikte iletilmesi halinde evraklarınız kurumunuzca SGK’ya iletilecek, ilgili bilgi ve belgelere istinaden 3713 s.k. kapsamında vazife malulü olduğunuza karar verilerek, sakatlık durumunuza göre maluliyet dereceniz 1053 sayılı nizamname çerçevesinde tayin edilecektir. Bunun yanında maluliyetinizin sürekli mi, geçici mi (3 yıl ara ile kontrol muayenesine tabi) olup olmadığına karar verilecektir. Bu anlamda dilekçenizi ve eklerini inceledim. Size mail ile ilettiğim birkaç düzeltmeyi de yaparsanız güzel bir başvuru yapmış olacaksınız. Emeklilik sürecinizi de bu başvuru hızlandıracaktır. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
13 Temmuz 2016

S.a aynı dert bende de var. 11 ay oldu yaralamalı 4 ay öncede gata sağlık kurulundan askerliğe elverişli değildir kararı aldım aylık bağlanması için dilekçe vermiştim ama süreç nedir ne yapmam gerek ki.seden bilgi alamıyorum yardi.ci olursanız sevinirim teşekkür ederim

 Avatar Yok
17 Şubat 2016

Aynı dert bendede var malesef bu işler çok yavaş ilerliyor 1 senedir sonuç alamadım bende

 Avatar Yok
01 Mart 2016

Kurumumuz son durum bildirir raporla birlikte bizim yazdığımız dilekçeye istinaden ilgili evrakları toplayıp üst yazıyla birlikte ilgili mercilere aktarılmasını sağlayacak ilgili mercilerin kararıyla malülüyet derecemiz veya malül olup olmadığımız netleşmiş olacak diye biliyorum

 Avatar Yok
22 Şubat 2017

Bende kazara silahla yaralandım. Dilekçeyi üst yazıyla yollattim. İlgili personel şube bilgili imiş bu olaylara. Ayrıntılı durum dilim bildirir heyet raporu,Olay yeri Krokisi, Görev belgesi,vs hepsini istek yapmış sağolsun. Hepsi mühürlü aslı gbidir imzalı halledilmis. Şuan sağlık daireye yazilmis. Beklemekteyim. 2330 sayılı kanuna göre olur diyorlar. Eğer bilgisi olan varsa ne kadar sürer?

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun