Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
26 Ocak 2016

Mrb Hamit abi selamlar herkese…Polis memuruyum Sur’ da terör saldırısı sonrası ağır yaralandım.ayaklar gözler hasarlı kulak hasarlı …heyet rapor lar devam etmekte…sorum şu bu rapor lar bitiminde Son durumu belirtir kati rapor alıp şubeye gönderdikten sonra ne yapmamız gerekir..vazife malülü emeklilik için dilekçe vermemiz gerekiyor yoksa müdürlük kendisini hallediyor…dosya lar sgk ya gittikten sonra onaylanma zamanına kadar bizim emniyette ki çalışma sistemimiz nasıl olacak…neticede 3-5 ay sürebiliYo deniyor emeklilik işlemleri. ..bu konuda ayrıntılı bilgi verirseniz çok mutlu oluruz. ..Allah görevdeki tüm silahlı kuvvet lere sabır güç kuvvet versin…

2 Cevap |
3.217 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
26 Ocak 2016

Merhaba kardeşim, büyük geçmiş olsun. Allah şifa versin inşallah. Aktif polis olamayacağınıza yönelik rapor aldıysanız eğer bu saatten sonra sizi ancak idari polislikte görevlendirebilirler. Normal şartlarda kurumunuzun emekli işlemleri servisi işlemlerinizi hallediyor. Raporunuzun aslını, kaza raporlarını, olay yeri tespit tutanağı, olay yeri krokisi, olay yerindeki kişilerin ifadeleri, varsa olay yeri fotoğrafları, görev belgesi, nüfus cüzdanı örneği, hastaneye ilk yatışınızda doktor tarafından elle tutulan tutanak gibi yaralanmanızın görevin sebep ve tesiri ile gerçekleştiğini belirtir her türlü belgenin kurumunuzca kırmızı mühürlenmiş, aslı gibidir kaşesi ile kurum amirince imzalanmış şekilde, raporunuzun aslı ile birlikte SGK’ya iletilmesi gerekmektedir. Emniyet Genel Müdürlüğündeki emekli işlemleri ile ilgili birimin SGK’ya bu evrakların gönderilmesini takip etmesi gerekmektedir.

Emekli işlemleri 5-6 ay sürebilmektedir. Evraklar bağlı olduğunuz kurum tarafından eksik gönderilirse SGK ve kurumunuz arasında yapılacak yazışma süreci süreyi biraz daha arttırabilecektir. Yukarıda belirttiğim şekilde evraklarınızın tam ve eksiksiz, kurum mühürlü, şekilde aslı gibidir onaylı şekilde SGK’ya gönderilmesini takip etmelisiniz.

3713 s.k. kapsamında vazife malulü olmanız halinde idari polis olarak göreve devam etseniz bile emsal vazife malulu maaşınızı aynı anda almaya devam edeceğinizi bilmelisiniz. Bu noktada göreve devam etseniz bile tüm hakları kullanacağınız gibi çift maaş alacaksınız. 30 yıl hizmet yapmış gibi emekli ikramiyesi de alacaksınız.

Ayrılmanız halinde iş hakkını değerlendirerek memur olarak atanabilirsiniz de. Bu noktada tercih sizin.

Rapor tarihinden itibaren 1 yıl içerisinde maddi ve manevi tazminat davası açma hakkınız var. Bu süreyi geçirirseniz dava açma hakkınız elinizden gidecektir. Bu süreyi geçirmemenizi öneririm. Allah hakkınızda her şeyin hayırlısını nasip etsin. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
29 Ocak 2016

Kardeşim geçmiş olsun Allah acil şifalar versin

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun