Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
18 Şubat 2016

Merhaba hamit bey babam 1983 yılında askerlik görevini yaparken 2 parmağını maatbaa makinesinde kayıp etti o zamanlar üstüne düşmemiş şimdi ise vazife malülüğü maaşı almak için sgk ya başvuru yaptık 1 senedir sonuç alamıyoruz aradan 33 sene gibi bir süre geçtiğinden bizim elimizdede yeterince belge olmadığından dolayı sgk gerekli belgeleri arşivden genel kurmaydan hastahaneden temin etmeye çalışıyor size sorum 1. Ne gibi bir yol izleyebilirz 2. Babama malül aylığı bağlanırsa oğlu olarak bana memurluk hakkı verilirmi 3. 33 sene almadığı maaşı geriye dönük hesaplanıp verilir mi ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür eder iyi günler dilerim .

3 Cevap |
4.400 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
18 Şubat 2016

Merhabalar kardeşim, başvurunuzdan itibaren toplamda (60+60) 120 günlük süreyi geçirmeniz halinde dava açma yolunu kaybetmiş olabilirsiniz. Dava açtınız mı? Şu an tamamen SGK’nın inisiyatifine kalmış gibi görünüyor. Babanızın yerli askerlik şubesindeki dosyasında da evraklar bulunabilir. Oradan da bakmanızı tavsiye ederim. Bunun yanında babanıza vazife malulü aylığı bağlanırsa iş hakkından yararlanabilirsiniz. Geçmişe dönük ödeme de talep edebilirsiniz. Sonradan aylık bağlanıp 2012 yılından itibaren toplu ödeme alan Şehit ailesi var. Bir avukat danışmanlığında hareket etmeniz hak kaybına uğramamanız açısından büyük önem arz ediyor. Hakkınızda hayırlısı olsun. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
05 Mart 2016

kardeşim önçelikle bir avukat tutmalısın.. çünkü işten bunlar anlıyor…benimde bir arkadaşım var… 25 sene önce askerlik görevi sırasında bomba patlaması sonucu vucudunda yanıklar oluşmuş…o zaman hiçbir şey yapmamış… 6 ay önce avukat tuttu…işlemleri avukat yürütüyor… avukatın arkadaşa söylediği kelime şu…. kendi başına kontrol dahi olsa hastaneye rapor için başvurma…avukatın dediği %90 maaş baglanacak…avukat kaza sonucu hastane raporlarına ulaşmış… bunlara güvendiği için kesin konuşuyor… bende bir vazife malulu olarak gecilmiş oldugum kazanın hemen sonrasında avukat tutup işlemlere başlamıştım… baştada dediğim gibi önce bir avukat tutman… inşallah kaza sonrası hastane raporlarına ulaşılsın…bu belgeler çok önemli…hakkında hayırlısı…..

 Avatar Yok
10 Mart 2016

Avukat şart benim 1 yıldır uğraştığı mı avukat 15 gün içerisinde halletti

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun