Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
08 Şubat 2016

Merhaba Hamit bey;
Babam 1993 te Emekli İmam hatip iken İçişleri bakanlığının yazısı ile Daha önce yapmış olduğu memurluk görevinden dolayı şehit edildiği tespit edilmişti. O dönemde emekli olanlar iş hakkından faydalanamıyordu. Son değişen yönetmelikle kamu görevlisi emeklilerine 2 iş hakkı tanındı. Biz iki iş hakkından faydalanabiliyor muyuz. Daha önce Faizsiz konut kredisi aldık iş hakkından bir kişi faydalandı. Tütün ikramiyesi alıyoruz.Ve SGK dan aldığımız evrakta (numarasıyla (4/c) kapsamında 01.04.1994 tarihinden itibaren terörle mücadele harp malülü
ölüm aylıgı aldıgı anlasılmıstır.) diye ibare var. 2. iş hakkı kullanabiliyor muyuz? İş hakkı kullanımı başvurusu sırasında sistem hata verir mi Diyarbakırda Müracaatını 7 gün önce yaptık sistem hata vermedi. Bir de ben atandığımda kendi bölümüm Ziraat teknikeri olmasına rağmen SGK ya atandım Bu konuda düzenleme var mı? Ne yapabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

3 Cevap |
3.600 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
08 Şubat 2016

Merhaba kardeşim, hangi yasa kapsamında olduğunuzu (yasa maddesi) net olarak öğrenerek dönüş yapabilir misiniz? Harp malulü (5434/65) kapsamında vefat söz konusu ise 2. iş hakkından yararlanabilirsiniz. SGK bünyesinde mezuniyetinize uygun kadro var ise dilekçe ile talebiniz halinde, kadro durumu müsaitse ve kurumunuzda uygun görürse kadronuz değişebilir. Bunun dışında kurumlar arası geçişe ilişkin 3713 sayılı yasanın EK-1 maddesi kapsamında atananlarla ilişkili olarak herhangi bir düzenleme bulunmamaktadır. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
10 Şubat 2016

T.C.
SOSYAL GÜVENLIK KURUMU BASKANLIGI
SIGORTA PRIMLERI GENEL MÜDÜRLÜGÜ
Sayı
Konu
:
: Sigortalılık Tescil Kaydı Tespiti
ILGILI MAKAMA
T.C. Kimlik No
Adı
Soyadı
:
:
:
23837633814
NAIME
YAVUZ
Baba Adı :
Dogum Yeri : SURUÇ
NAHSAN
Sosyal Güvenlik Kurumu kayıtlarının incelenmesinde, yukarıda kimlik bilgileri bulunan sahsın 5510 sayılı
Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a), (b) ve (c) bentlerine tabi sigortalılıgının bulunmadıgı tespit
edilmistir.
Bu kisinin 39897000A numarasıyla (4/c) kapsamında 01.04.1994 tarihinden itibaren terörle mücadele harp malülü
ölüm aylıgı aldıgı anlasılmıstır.
Bilgi edinilmesini arz ederim.

Aylık Türü 60/c8 3713 terörle mücadele harp malüllüğü aylığı alanlar ölüm aylığı alanlar

 Avatar Yok
10 Şubat 2016

Yararlanmasına gerekir olmazsa yargıya gidin

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun