Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
24 Şubat 2016

Merhaba Hamit bey. polis memuruyum 2014 yılında polis merkezinde görevli iken kaza yapan bir araç ihbarına gittiğimizde kaza yerinde yol ve çevre güvenliği almak isterken buzda kayan başka bir aracın bana çarpması sonucu ağır yaralandım kazada benim kusurum olmadığı yönünde bilirkişi ve adli tıp raporu var hastaneden c dilimi belirtir rapor aldım evraklarım sgk da vazife malulü olursam 2330 sayılı kanun kapsamına girer miyim?, 2330 kapsamına girersem idari polis olarak görev yapıp malul maaşı ve emekli ikramiyesi de alabiliyor muyuz? ilgi ve alakanıza teşekkür ederim iyi günler.

8 Cevap |
4.276 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
24 Şubat 2016

Merhabalar kardeşim, öncelikle büyük geçmiş olsun. Anlatımınıza göre 2330 sayılı yasa kapsamında yer almanız gerekiyor. Vazife maluliyetine karar verilmezse ya da 2330 sayılı yasa kapsamına alınmazsanız vakit kaybetmeden alanında uzman bir avukattan destek almalı ve gerekirse dava açmalısınız. 2330 sayılı yasa kapsamında vazife malulü olursanız ve göreve devam ederseniz hem idari polis aylığınızı hem de vazife malulü aylığınızı aynı anda alarak göreve devam edebilirsiniz. Göreve devam etseniz de etmeseniz de vazife malulü aylığı size bağlanacaktır. Çalıştığınız süre kadar emekli ikramiyesi alacaksınız. Hakkınızda hayırlısı olsun. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
27 Şubat 2016

Bende idari polisim. 2330 kapsamında malul maaşı alıyorum. Çalışma süren nekadar , ne zaman mesleğe giriş yaptın personel bilgi sisteminde hizmet hesabında su anki hakettigin emekli ikramiyesi ne yazıyor. Birde inşallah idari polislik kabul edilir. Edilmeme ihtimali de var. Gih sınıfına ayırabilir ler. Emekliye de ayırabilir ler. SGK nin vereceği karara bağlı hepsi.

 Avatar Yok
01 Mart 2016

Husnuuslu kardeşim 2330 sayılı Kanuna görmen gerekiyor girmesse dava aç kazanma ihtimalin yüzde 90 eğer olay dediğin gibi görev başında olduysa ve idari polis şartlarını sağlık yönünden sagliyirsan yani c ve d dilimlerinin herhangi birine giriyorsun direk idari polis sin sgk gih felan yapmaz sıkıntı yapma öyle bi ihtimal yok gih ler adı maluller dir görev başında geçirilen kazaların yüzde yüzü idari polis olur aksi karar da dava aç kazanırsınız.

 Avatar Yok
05 Mart 2016

meslege 2006 girisliyim, kaza gorev esnasında yaralamali bir trafik kazasinda yol ve olay yeri guvenligi almak isterken ordan gecen baska bir aracin bana carpmasi sonucu kaza gecirdim sol dirsegimde hareket kısıtlıgı kaldı hastane c dilimi verdi sağlık daire başkanlığı evraklari inceledi sgk ya gönderilmesi yönünde karar verdi süreç devam ediyor gelişmeleri buradan paylasirim

 Avatar Yok
08 Mart 2016

Olayın gerçekleşmesine göre kesin 2330 . Zaten kanunda açık açık yazıyo

 Avatar Yok
20 Mart 2016

2330 kapsamında değerlendirilirsin ve idari polis olursun

 Avatar Yok
29 Temmuz 2016

Sonunda sgk dan cevap geldi 2330 sayılı kanun kapsamında vazife mamulü idari polis oldum görevimden ayrılmadan emeklilik için sgk ya dilekçe gönderdim hakkımda hayırlısı olsun inşallah.

 Avatar Yok
25 Mayıs 2017

Aynı dert bende de var. Dilekçe sonucum Muhtemelen 2330 sayılı kanun. Ve suan E-Devlette Tahsis yazıyor. Sonuc nasıl olacak bilen var m?

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun