Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
22 Şubat 2016

Benim sorum Ateşli silah taşıma ve bulundurma ruhsatı vergi her türlü harçlardan muaf tutullama konusu jandarma.tsk.tr adresimde okudum ayriyeten gazihaber.com sitesinde de yayınlanmış 5434 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanununun 64 üncü maddesine harçlardan muaf tutuluyor malum bizler bu kanun dışanda kaldığımız için harçlardan muaf tutulmadık gazihaber.com ve jandarma.tsk.tr sitelerinde yayınlanan yazıya istinaden bu yazı dikkatimi çekti yukarıda sayılan kanunlara göre aylık bağlanmamış olsa bile bu şekilde yaralananlara ait ateşli silahların taşınmasına veya bulundurulmasına yetki veren kayıt ve belgeler her türlü resim, vergi ve harçtan muaftır.sizin fikriniz bedir bu konuda ve 5434 45 56 dan emekli olanlarda bu haktan faydalana bilirmi saygılarımla.

4 Cevap |
4.857 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
22 Şubat 2016

Silah ruhastlarına ilişkin harç ve vergi muafiyetine yönelik detaylı haberimize aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Maalesef 5434-56 sayılı yasa muafiyet tanınan kapsamlar içerisinde yer almamaktadır. Saygılarımla.
—————————————————————————–
http://www.gazihaber.com/haber/3516/silah-ruhsatlarinda-vergi-resim-ve-harc-muafiyeti.html


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
22 Şubat 2016

Haberdeki Yazıya istineden sordum haberin tam metninde yazan aşağıdaki gibi
yukarıda sayılan kanunlara göre aylık bağlanmamış olsa bile bu şekilde yaralananlara ait ateşli silahların taşınmasına veya bulundurulmasına yetki veren kayıt ve belgeler her türlü resim, vergi ve harçtan muaftır.

 Avatar Yok
27 Nisan 2016

babam güneydoğu gazisi bende memur olarak çalışıyorum ben taşımalı silah ruhsatı almak istiyorum vergi ve diğer ücretlerden muaf mıyım? teşekkür

 Avatar Yok
26 Kasım 2016

Merhaba benim babamda kıbrıstan muharip gazi ben yararlanabilirmiyim

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun