Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
01 Şubat 2016

Merhabalar uzman erbaş olarak görevli iken pentatlon sırasında kaza geçirdim ve 5510 sayılı kanunun 25. maddesinin 1. fıkrsı gereğince malulü olduğuma karar verildi bu kanun ne anlama geliyor? Ben ordu rütbeli vazife malulü kapsamına mı yoksa er-erbaş vazife malulü kapsamına mı giriyorum? 2330 s. kanuna geçmek için mahkemeye başvursam nasıl sonuç alırım? Ön lisans mezunuyum memur yada işçi olarak çalışmaya başlasam maaşım kesilir mi ya da özel şirkette sigortalı olarak çalışsam maaşım kesilir mi? Şimdiden teşekkür ederim.

3 Cevap |
5.907 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
01 Şubat 2016

Merhabalar, malul olduğunuza karar verilmiş ancak adi maluliyet mi yoksa vazife maluliyeti mi belli değil. Bu noktada hangi kapsamda malul olduğunuzu öğrenmemiz gerekiyor. 170 alo bilgi hattını arayarak 5510 sayılı yasanın 47. maddesi kapsamda vazife malulü sayılıp sayılmadığınızı ivedi öğrenmelisiniz. Eğer vazife malulü değil de adi maluliyetinize karar verildiyse ve dava açma süresini geçirmediyseniz hemen konuyu yargıya taşımalısınız. Olayınız 2330 s.k. kapsamında değildir, başvuru yapsanız bile sonuç alabileceğinizi sanmıyorum. Vazife malulü olarak emekliye ayrılmış olmanız durumunda memur olarak çalışmanız halinde vazife malulü aylığınız kesilmektedir. Ancak işçi olarak çalışmanız halinde kesilmez. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne iş başvurusunda bulunurken işçi olarak atanmak istediğinize dair talebinizi iletmelisiniz. Bunun yanında rapor tarihinden itibaren 1 yıl içerisinde idare aleyhine maddi ve manevi tazminat davası açma hakkınızda bulunmaktadır. Bu süreyi geçirirseniz bir daha açamazsınız. Hakkınızda hayırlısı olsun. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
08 Şubat 2016

2330 sayılı anuna tabi olanların acaba kaç iş hakkı var.

 Avatar Yok
09 Şubat 2016

Bu konu ile ilgili net bir bilgiye sahip değilim. Saygılarımla…

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun