Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
18 Şubat 2016

Benim Babam 1991 yılında Teröristler tarafından şehit edildi. 5434-2330-3713 sayılı kanun gereği şehit sayıldı Bize Devlet Ödünç madalyası verilmedi nereye başvuruda bulunabiliriz. Saygılarımla.

4 Cevap |
5.535 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
18 Şubat 2016

Merhabalar, Komutanlıkça Milli Savunma Bakanlığına Devlet Övünç Madalyası verilmesi teklifinde bulunulmadığından dolayı alamamış olmalısınız. Hangi birlikte Şehit oldu ise o birliğe dilekçe ile müracaat ederek, Devlet Övünç Madalyası verilmesi için MSB’ye teklifte bulunmasını talep edin. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
21 Şubat 2016

Kara kuvvetlerini ararsanız şeyit gazi biriminden onlar size gerekli yardımı sağlarlar

 Avatar Yok
24 Şubat 2016

Şehit gazi birimi durmadan başka yerlere yönlendiriyor anlamıyorum bu durumu

 Avatar Yok
10 Mart 2016

Babanızın şehit olduğu birlik hangisi ise dilekçe ile başvurunuz. Birlik komutanının uygun görmesi ile gerekli dosya hazırlanarak kuvvetinize gönderilecek kuvvette uygun bulması halinde MSB madalya komisyonuna sunacak komisyondan geçmeyi müteakip bakanlsr kurulu kararı ve cumhurbaşkanının onayı ile madalya tevcih edilecektir. Bununla ilgili yönetmelik ve yönerge var oraya bakabilirsiniz.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun