Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
01 Şubat 2016

İyi günler. polis memuruyum 6 aya terör eyleminde iki ayağıma kurşun isabet etti iki ayağımdada kırıklar mevcut ve platin var ama çıkarılacak muhtemelen. şimdi ben iyileşip ayağa kalksam idari polisliği alabilir miyim? Vazife malullüğü alabilir miyim? Eğer alamazsam nasıl bir yol izlemeliyim?
Teşekkürler.

6 Cevap |
4.879 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
01 Şubat 2016

İyi günler dilerim, geçmiş olsun. Mevcut tedavileriniz sonucunda alacağınız rapor bulunduğunuz görevi yapamayacağınıza ilişkin olursa vazife malulü olarak emeklilik hakkı kazanabileceksiniz. Olayın terör kapsamında olması nedeni ile böyle bir durumda 3713 s.k. kapsamındaki malul Gazilere tanınan tüm haklardan yararlanabileceksiniz. Bulunduğu görevi yapamamaya ilişkin kararlı raporlar; “Aktif Polis Olamaz, idari polis olabilir” “Polis Olamaz” gibi olması halinde maluliyetten söz edebiliyoruz. Böyle bir durumda idari polis olarak görevinize devam etmeniz halinde hem emsal vazife malulü aylığını hem de görev aylığınızı alabileceğiniz gibi tüm haklardan da yararlanabileceksiniz. Dilerseniz ayrılarak iş hakkını değerlendirip, memur olarak bir kamu kurum ya da kuruluşuna da atanabilirsiniz. Aldığınız raporda aktif polis olarak göreve devam edebileceğiniz yönünde karar alınırsa ve size göre karar hatalı ise vakit kaybetmeden karara itiraz etmelisiniz. Ayrıca olaya ilişkin olay yeri tespit tutanağı, olay yeri krokisi, olay yerindeki kişilerin ifadeleri, görev belgesi, hastaneye ilk girişte doktor tarafından elle tutulan tutanak, kaza raporları vs. gibi yaralanma hadisesinin görevin sebep ve tesiri ile gerçekleştiğini ispatlayıcı her türlü bilgi ve belgenin kurum mühürü ile mühürlenmiş, aslı gibidir kaşeli ve imzalı suretlerinden 2 dosya yanınızda hazır olsun. Bir dosyayı emekli işlemleriniz esnasında lazım olabileceğinden, diğer dosyayı da maddi ve manevi tazminat davası açarken lazım olacağından almalısınız. Rapor tarihinden itibaren 1 yıl içerisinde maddi ve manevi tazminat davası açabileceğiniz ve bu süreyi geçirmeniz halinde dava açma hakkınızın gideceği hususunu unutmamanız gerekmektedir. Hakkınızda hayırlısı olsun. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
04 Şubat 2016

Sayin avukat bey ve hamit abi…tedavi bitiminde kati raporda yani çalışabilir raporu aldığımızda aktif polislik yapamaz idari polis olur vb.gibi bir NOT duserlerse ayrıca emniyet ten vazife malülü emeklilik işlemleri icin sevk yazısı almaya gerek varmı yoksa bu hastane raporu yeterli mi acaba…bilgi için teşekkürler

 Avatar Yok
11 Şubat 2016

Öncelikle olay sonrasında görmüş olduğunuz tedavi sonucunda verilecek olan kesin işlem raporu ile Emniyet genel müdürlüğü ve SGK ya müracaat etmeniz gerekmektedir.

 Avatar Yok
11 Şubat 2016

kalp rahatsızlığımsan dolayı 16/c dilimnde çalışıyorum.malüllük alabilirmiyim

 Avatar Yok
21 Aralık 2016

Hamit bey ve değerli silah arkadaşlarım selamlar.Ben 2012 yılından itibaren idari polis memuru olarak görev yapıyorum. Çalışma şeklimiz, çalışma saatlerimiz, izin durumumuz ile ilgili bilgi almak için personel şube ile görüştüm ancak net bir bilgi alamadım. Elimizde nasıl çalışacağımıza dair bir yönetmelik var mı.Çalıştığım yer beni hangi durumda değerlendirmeli, haftalık izinim nasıl olmalı, mesela 12/12 durumunda bizler nasıl çalışırız. Büro dışında araçla dışarıda görev yapabilir miyiz bunların cevabını şubeden alamadım. Yönetmeliğe nasıl ulaşabilirim elinde olan arkadaşlarıma mail adresimi versem gönderebilir mi. Şimdiden teşekkür ederim Hamit bey.

 Avatar Yok
25 Mayıs 2017

Görev esnasında kazaren silahla vuruldum. C dilimi rapor aldım. Vazife Malülü basvurusu sonucu E-Devlette Tahsis yazıyor. Sonuc ne olur acaba?

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun