Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
10 Şubat 2016

Sayın Gazim Merhaba.5510/47-1. maddesine göre vazife malulüyüm. İdari Polis Memuru olarak görevime devam etmekteyim. Geçen hafta içerisinde kontrol muayenesine tabi olduğumdan sevk edildiğim hastaneye müracaat ettim. Tüm Polikliniklere muayene oldum. Maluliyetim ayak bileğimden olduğundan ortopedi polikliniğine de gittim. Ortopedi uzmanı doktor bana C/9 C/11 C/29 dilimlerini ayrıca sakatlığı kalıcıdır ibaresini yazdı.Aynı zamanda sakatlanma hadisesini takip eden süreçte Epilepsi hastası oldum 3 yıldır tedavi görüyorum Nöroloji Polikliniği de C/4 dilimi yazdı ancak bunun sakatlığa sebep olay sonrasındaki süreçle ilintili olduğunu yaşayan kişi olarak ben biliyorum fakat doktorlar bunu bilemeyiz diyorlar ve sebebinin ne olduğu soruma da cevap alamıyorum dolayısıyla bu dilimin maluliyetime bir etkisi yok zannederim. Asıl merak ettiğim şu ki ortopedi doktorunun yazdıklarını birebir gördüm ancak sağlık kurulundan C/9 C/11 maddeleri yazılmış nöroloji C/4 maddesi yazılmış 2 sene sonra kontrolü gerekir kararı çıkmış ve bu haliyle de SGK’ ya gönderilmiş bu şartlarda benim durumum ne olur.Bu kurul kararına itiraz etmeli miyim? SGK dan gelecek karar yazısını mı beklemeliyim.İtiraz etmem gerekirse nerelere yapmalıyım süreleri ne kadardır.Maluliyetimin sürekli olduğuna karar verilebilir mi yeniden kontrol muayenesine mi tabi olurum.Sorularıma yanıt verirseniz mutlu olurum.Allah razı olsun sizden.

4 Cevap |
4.254 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
04 Temmuz 2016

saadet hanım izninizle epilepsi hastalığıyla ilgili bir sorum olacak bende terör gazisiyim…

 Avatar Yok
10 Şubat 2016

Merhabalar, geçmiş olsun. Epilepsi rahatsızlığınızın vazife maluliyetinize neden olan olay ile illiyeti olduğunu düşünüyorsanız ve bu durum raporunuzda belirtilmediyse raporunuz onaylandıktan sonra vakit kaybetmeden itiraz etmelisiniz. Durumunuza göre yeniden kontrol muayenesi istenebileceği gibi, maluliyeti süreklidire de çevrilebilir. Genel olarak SGK ikinci muayeneden sonra maluliyeti süreklidir kararı veriyor. İtirazı bildiğim kadarı ile İl Sağlık Müdürlüğüne yapmanız gerekiyor. Hakkınızda hayırlısı olsun. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
12 Mart 2016

Sosyal güvenlik kurulu kararı olumlu olur.

 Avatar Yok
06 Ağustos 2016

merhaba Hamit bey bende 2012 yılında bingöldeki pusuda gazi oldum ve suanda maaşım kesildi. Elime yazılı bir kağıtta gelmedi.Kontrol muayenesi olurmu .Terör gazisiyim ?

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun