Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
01 Şubat 2016

Selamın aleyküm abi terör bölgesinde polis memuru olarak çalışıyorum yaklaşık 3 ay önce aracınızın geçişi sırasında düzenek patladı olay günü kulaklarımda çınlama vardı onun dışında önemli bişey yoktu bu yüzden hastaneye gitme gereği duymadık fakat çınlama geçmedi ve ben 45 güm sorma memlekette doktora gittim teste soktular ve sağ kulağımda ince sesler de yüzde 70 e varan kayıp olduğu söylendi ben izindeyken dava açılmış ve ifade veremedim davanın dosya numarasını aldım raporla birlikte savcıya gidip şikayette bulunacam hocam başka yapabileceğim bişey var mı ve sizce sonuç ne olur şimdiden teşekkürler.

6 Cevap |
3.824 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
01 Şubat 2016

A.s. kardeşim, mevcut kulaklarınızdaki duyu kaybı rahatsızlığınıza ilişkin olarak tedavileriniz sonucunda eğer size aktif polis olarak görev yapamayacağınız ve idari polis olarak mesleğe devam edebileceğiniz yönünde rapor verilmesi halinde 3713 s.k. kapsamında vazife malulü olma hakkınız bulunmaktadır. Bu kapsamda tedavileriniz devam bittikten sonra kati raporunuzda verilen kararın ne olacağı büyük önem arz ediyor. Olaya ilişkin olay yeri tespit tutanağı, olay yeri krokisi, olay yerindeki kişilerin ifadeleri, görev belgesi, hastaneye ilk girişte doktor tarafından elle tutulan tutanak, kaza raporları vs. gibi yaralanma hadisesinin görevin sebep ve tesiri ile gerçekleştiğini ispatlayıcı her türlü bilgi ve belgenin kurum mühürü ile mühürlenmiş, aslı gibidir kaşeli ve imzalı suretlerinden 2 dosya yanınızda hazır olsun. Bir dosyayı emekli işlemleriniz esnasında lazım olabileceğinden, diğer dosyayı da maddi ve manevi tazminat davası açarken lazım olacağından almalısınız. Rapor tarihinden itibaren 1 yıl içerisinde maddi ve manevi tazminat davası açabileceğiniz ve bu süreyi geçirmeniz halinde dava açma hakkınızın gideceği hususunu unutmamanız gerekmektedir. Hakkınızın takipçisi olun, saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
02 Şubat 2016

bunu ıspatlamakta zor olacak, keşke ilk patlamada hastahaneye gitseydiniz,

 Avatar Yok
05 Şubat 2016

Arkadaslar bende terör saldırı yola döşenen bombali saldiri si sonucu ağır yaralandım. Gözlerim ayaklarım ağır hasarlı kulakzarı delinmis. Gözün biri açılmadı görme kaybı var ayaklarda 12-13 tane platin takıldı ve şuan heyet rapor larım devam ediyor…Ağustos à kadar heyet raporu devam edecek…bu rapor bitimi çalışabilir rapor yani kati rapor aldığımızda bu rapor da da aktif polislik yapamaz idari polis olur vb.gibi bir NOT duserlerse direkt olarak idari polis mi oluyoruz…vazife malülü gazilik için ayrıca emniyet ten sevk almamız gerekiyormu yoksa bu rapor yeterli mi…kesin bilgi sahibi arkadaş lar cevaplarsa sevinirim..bilgi kirliliğinin olmaması açısından Teşekürler. …Allah devletimizin yar ve yardımcısı olsun. ..

 Avatar Yok
08 Şubat 2016

mevcut kulaklarınızdaki duyu kaybı rahatsızlığınıza ilişkin olarak tedavileriniz sonucunda eğer size aktif polis olarak görev yapamayacağınız ve idari polis olarak mesleğe devam edebileceğiniz yönünde rapor verilmesi halinde vazife malulü olma hakkınız bulunmaktadır.

 Avatar Yok
09 Şubat 2016

Bir rapor alarak vazife malülü sayılabilirsiniz.

 Avatar Yok
18 Şubat 2016

Bir rapor alarak vazife maluliyet sayilabilirsiniz

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun