Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
16 Şubat 2016

15.07.2015 tarihinde 5510 sayılı kanunun 45. Maddesinin 1. Fıkrasına gore 5. Dereceden vazife malulu olarak emeklilik hakkı verildi ve ben astsubayim.Sinif değiştirerek gorevime devam etmekteyim.Tütün ikramiyem şubat 2016 da ilk olarak 92 TL yatti.2220 TL yatması lazım değil mi.Saygilar. Allah razı olsun böyle bir platforma vesile olduğunuz icin…

2 Cevap |
4.525 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
16 Şubat 2016

Merhabalar, tütün ikramiyeleri bir önceki senenin ikramiyesi olarak ödenmektedir. Örneğin ocak 2016′da 2015 yılına ilişkin ikramiye yatmaktadır. Sizin vazife malulü olarak emekli maaşı bağlanması (çalışmaya devam ettiğiniz için bağlanması ile kesiliyor) itibari ile 2015 yılından kaç gün kaldı ise o günlere isabet eden tutar kadar tütün ikramiyesi alırsınız. Sanırım aralık gibi bu kayıt oluşturulmuş olmalı ki düşük bir meblağ yatırmışlar. Ancak yine de içinizin rahat etmesi açıdan tütün ikramiyenizin neden eksik yatırıldığını, eksik yatan tutarların iadesini talep eden bir dilekçeyi SGK’ya gönderebilirsiniz. Allah sizden de razı olsun. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
17 Şubat 2016

SOSYAL GÜVENLİK KURUMUYLA GÖRÜŞÜN DETAYLI AÇIKLAMA YAPARLAR

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun