Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
20 Mart 2016

Slm sayın komutanım, vazife malülükle ilgili sorum olacak. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. 1998 tarihinde istanbul maltepe 1 nolu dikim evi müdürlüğünde vatani görevimi yaptığım sırada 3 arkadaş sivil elbiseli olarak sevk kağıtlarıyla gata hastanesine 3 arkadaş araç tahsiz edilmeden kendi imkanlarımızla hastaneye gitmiştik tedavi sonrası bir takım arkadaşların özel iç giyim siparişi üzerine mısır çarşısına alış veriş için gittik kalabalık nedeniyle arkadaşlarımı kaybettim girişte çıkmalarını beklerken o sırada terör saldırsı sonucu bomba patlamasında ağır şekilde yaralandım ve uzun tedaviler sonrasında sakat kaldım teskeremi aldıktan sonra 2011 yılıda şube kanalıyla sevk edildim. Gata hastenesinde 1 ay yatırıldıktan sonra d.16.f.1 barışta ve seferde askerliğe elverişli değildir hastalığı askerliğin sebep ve tesiriyle meydana gelmiştir post travmatik strs bozukluğı kıronik nitelik kazanmıştır kararlı raporu verildi. 2011 tarihinde mehmetcik vakfından nakdi yardımı yapıldı sürekli olarak 3 ayda bir yardım almaktayım 2011 tarihinde ayime vazife malülü olarak dava açıldı görev yönünden red kararı verildi. 2011 tarihinde ise devlet hastanesinden terör den yaralandığıma yönelik % 83 ağır engelli raporu aldım 2012 tarihinde sivil terör mağduru olarak 5233 yasadan yararlanmak için istanbul valiliğine başvuruda bulundum sgk raporumu kabul etmeyip 2015 tarihinde nihayi olarak hakem hastanesine tekrar sevk edildim son raporumda % 90 sürekli ibareli rapor verildi o raporla 1 derceden emekli edildim 20 mayıs 2015 tarihinde kamuya memur olarak atandım 2015 tarihinde tekrar vazife malülü sayılabilmek için sivil mahkemede dava açıldı olay masaj formu gata raporu sivil raporumu istenen bütün belgeleri mahkemeye sunuldu dava açılalı 4 ay oldu bekliyorum komutanım sizden öğrenmek istediğim konu şu şekilde bn o dönemde askerdim bni sivil terör mağduru olarak saydılar bn o dönemde izinli olarak hastaneye gitmiştim hiçbir şekilde birliğimden olsun savcılıktan olsun ceza tutanak tutulmadı ve herhan gibi bir savcıdan dahi soruşturma başlatılmadı görev yönünden disiplin suçum olmuş olsaydı mehmetcik vakfı bu yardımı bana yaparmıydı demekki sakatlanmamın askerlğin sebep ve tesiriyle meydana geldiğini gördüğü için bu yardımı yapmaktadır sayın komutanım bu haklarımın oluşmasından dolayı şuan mahkeme sonucunda vazife malülü sayıla bilirmiyim bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim saygılar .

2 Cevap |
2.381 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
20 Mart 2016

A.s. kardeşim, olayın olduğu anda resmi kıyafetli miydiniz? Bunun yanında neticede size araç tahsis edilmemiş ama mısır çarşısı birliğinize dönüş güzergahı üzerinde miydi? Bu sorulara vereceğimi yanıtlar vazife malulü olup olmayacağınız açısından da belirleyici olacaktır. Mahkemeye vermeniz isabetli olmuş. En azında içinizde kalmaz, elinizden geleni yaptığınıza emin oldunuz demektir Eğer resmi kıyafetliyken saldırı olduysa muhtemelen asker olmanızdan dolayı bizzat size zarar verme amacı güdülmüş olabilir. Bu durum da vazife malulü sayılmanızı güçlendirici bir etken olacaktır. Hakkınızda hayırlısı olsun. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
24 Mart 2016

MERHABA KARDESİM
İyi bir avukata durumunu anlat ve Askeri Yuksek İdari Mahkemesinde dava ac
Rabbim yar ve yardimcin olsun

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun