Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
11 Mart 2016

Hamit bey merhabalar. Daha önceden de bi soru sormuştum. Bu ikinci sorum olacak vermiş olduğunuz cvp çok işime yaradı. İlginiz için çok teşekkür ederim.
Ben 6. Dereceden malul gaziyim ve emsal maaşı alıyorum ve göreve devam ediyorum.
Kuvvete sorduğumda bildirdiği emsal maaş ile SGK tarafından bana yatırılan Maaş arasında 10-15 tl kadar bir eksik yatma söz konusu bu mevzuat olarak kesinti yapılması mümkün mü?
Bir de emsal maaşa ilave olarak EK ödeme altında e devlette maaş bilgisinde görülen bir ödeme var bu ödemeyi SGK kendi mi belirliyır? Bu EK ödeme neye istinaden miktarı belirlenerek veriliyor? Çünkü kuvvetin bildirdiği emsal maaş da bu yok.
Sorum tam olarak şu EK ödemeyi dahil etmezsek kuvveyin bildirdiği emsal maaşı ile SGK nın EK ödemesiz yapmış olduğu maaş aradında 10-15 tl fark var bu mevzuata göre normal mi? Normal ise bu nerede yazıyor. Yok kesilmemesi gerekiyorsa önceki yıllara göte bildirilen emsal maaş dökümmü kuvveteb alacağım SGK da geri ödenmesi için hangi birime başvuracağım. Teşekkür ederim.

1 Cevap |
3.703 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
11 Mart 2016

Merhabalar, ek ödemeden kastedilen bildiğim kadarı ile vergi iadesi. Bunun yanında siz maaşı düşünürken ek ödeme dahil tutarı düşüneceksiniz. Vergi avantajından vs. kaynaklı emsallerden biraz daha fazla yattığını biliyorum. Ek ödeme dahil tutarı dikkate alırsanız zaten fark edersiniz. Öncelikle SGK Bilgi Edinmeden durumunuzun incelenmesini ve tarafınıza detaylı bilgi verilmesini talep edin. Sonrasında gelen yanıta göre başvurularınızı yaparsınız. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun