Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
07 Mart 2016

Hamit bey merhaba. Abi ben bir daire satın aldım ve evraklarım onay için ANKARA merkeze gönderildi ama tapuda kat irtifakı yazıyordu bu durumda bir sorun olur mu? Önereceğiniz farklı bir bilgi varsa paylaşırsanız sevinirim. şimdiden teşekkür ediyorum. Saygılarımla.

10 Cevap |
3.753 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
07 Mart 2016

Merhaba kardeşim, iskan ruhsatı yani yapı kullanım izni olması şart değil, ancak normal bir konut kredisi kullanımı şartlarını taşıması büyük önem arz ediyor. Planlı ve projeli olarak yapı yapılmış ve kat irtifakı kurulmuş olduğu için herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum. Neticede banka ekspertiz gönderiyor. Banka onay vererek evraklarınızı gönderdiğine göre bir problem yaşamayacağınızı değerlendiriyorum. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
08 Mart 2016

Kat irtifakli tapu kredi için engel değil bende kullandim

 Avatar Yok
08 Mart 2016

emirhan 72 oncelıkle hayırlı olsun bende kat ırtıfaklı aldım 3 ay once kredımı kullandım sıkıntı olmadı rahat olabılırsın

 Avatar Yok
08 Mart 2016

Ben kullandım benim konut kat ittifakı idi

 Avatar Yok
11 Mart 2016

Orhan bey yani tam 2 ay içerisinde derken 2 ayda mı geldi ? yani 60 gün mü ?

 Avatar Yok
09 Mart 2016

Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Ben bir hafta önce ziraat bankası şubesine evrakları verdim kredim kaç günde onaylanır? Bu konuyla ilgili bilgi verseniz sevinirim.

 Avatar Yok
09 Mart 2016

emirhan ortalama bana 2 ay içerisinde geldi kardeş

 Avatar Yok
10 Mart 2016

ortalama 2 ay oluyor

 Avatar Yok
16 Mart 2016

iyi günler sadece tapu ile başvuru yapabiliyor muyuz?
banka yapı kullanım izni yoksa başvuru yapamazsınız diyor.
feragatname, tapu, hak sahipliği belgesi dışında ne belge isteniyor mu?
teşekkürler

 Avatar Yok
22 Mart 2016

Benimki kat irtifakı idi banka kabul etti. Kimlik fotokopisi, emekli tanıtım kartı ve topu fotokopisi noter onaylı isteniyor.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun