Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
09 Mart 2016

Selamlar Hamit bey. 14 senelik polis memuruyum 2015 yılı Mayıs Ayında 2330 sayılı kanuna göre 6. Dereceden vazife malulu gazi unvanı verildi ikramiyede verilerek Maaş bağlandı. İdari polis olarak çalışmaya devam ediyorum. Malumunuz iki Maaş almaktayım fakat sağlık durumum pek el vermediği için görevimden ayrılmak istiyorum.
Size sorum şu olacak. Şuanki idari polislik görevimden ayrıldığım takdirde, 2330′a göre almakta olduğum maaşım kesilerek mi emekli Maaşı bağlanacak, yoksa tarafıma iki ayrı emekli maaşımı bağlanacak. Eğer ayrı ayrı Maaş bağlanırsa miktarı hakkında bilginiz var mı. Şimdiden teşekkür ederim Hamit abi herkese yardımcı oluyosun Allah Razı olsun.

3 Cevap |
5.359 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
09 Mart 2016

A.s. kardeşim, idari polislik görevinden ayrıldıktan sonra 2330 s.k. kapsamında halihazırda bağlanmış olan vazife malulü aylığınızı yine almaya devam edersiniz. Alacağınız aylık şu an ne alıyorsanız vazife maluliyeti kapsamında aynı aylık olacak. Ancak mevcut polislik mesleğindeki hizmetinizden dolayı yaşlılık aylığı bazlı 2. bir emekli olamazsınız. 2. emekliliğinde hesabında vazife malulü olarak emekliye ayrılmanızdan itibaren geçecek fiili çalışma süreleriniz ayrı bir emekli sicil numarası üzerinden kayıt edilmektedir. Şu an için 2015′te vazife malulü olmanız nedeni ile yaklaşık 1 yıllık bir hizmetiniz var ki bu da 2. emekliliğe ayrılmanız için yeterli değildir. 2. emeklilik için hizmet süresi ve yaş koşullarını sağlamalısınız. Bunun yanında 2. emeklilik süresinin hesaplanmasında vazife maluliyetinize neden olan engellilik durumunuz da dikkate alınmamaktadır. (Erken emeklilik anlamında) Ben teşekkür ederim. Allah cümlemizden razı olsun. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
09 Mart 2016

deniz bey mamulüyetinize sebep olaydan bahsedermisiniz birde ikramiyenizi 3p yıl üzerindeki mi aldınız?

 Avatar Yok
09 Mart 2016

merhabalar bu konuda hamit beyin size yardımcı olacağını düşünüyorum. iyi günler

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun