Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
20 Mart 2016

2001 de malülen %37 oranı verilerek ordu vazife malülü oldum. Bu ay içinde iş hakkı için başvuruda bulunucam fakat memurluk için heyet raporu istenmekte. Bu kuruldan daha az veye sağlam raporu alırsam emekliliğime herhangi etkisi olur mu, epey sürüncemede kaldım. Tesekkürler şimdiden Hamit Bey

3 Cevap |
2.267 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
20 Mart 2016

Merhaba kardeşim, vazife malullüğüne ilişkin alacağınız rapor ayrı, askerliğe elverişli değildir raporu ayrıdır. Bir kişi askerliğe elverişli değildir raporu aldıktan sonra memur olabilir raporu alabilir. Tamamen ikisinin değerlendirme kıstasları ayrıdır. Ayrıca vazife maluliyetinde sakatlık oranı önemli değildir. Önemli olan bulunduğunuz görevi yapamayacak derecede malul olmanızdır. Örneğin sakatlık oranı % 5 olan birisi bile TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine göre TSK’da Görev Yapamaz raporu alabilmektedir. Bu anlamda memurluk için alacağınız raporun vazife malullüğünüze herhangi bir tesiri olacağını sanmıyorum. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
21 Mart 2016

Hamit abi haklı, örneğin benim özür oranım %3, vücut fonksiyon kayıp oranım ise %17,2, TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine göre bana “TSK’da görev yapamaz” raporu verdiler. Alacağınız rapor memurluk ile ilgili, 2001 yılında almış olduğunuz rapor kesinleşmiştir ve etkilenmez..

 Avatar Yok
23 Mart 2016

Memurluk yapabilirsin malulluğunada bir etkisi olmaz

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun