Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
09 Mart 2016

Merhabalar Hamit Bey, babam 5434 sayılı kanunun 45 ve 56 maddeleri uyarınca 2. derece Türk Silahlı Kuvvetleri Vazife Malülü aylığı almakta.Bu sene kardeşim KKTC de tam burslu psikoloji bölümünü kazandı ve yurt önceliğinde Aile Sosyal Politikalar il müdürlüğünün bize verdiği gazi yakını belgesine dayanarak önceliğimizi gazi yakını olarak belirttik. Şimdi KYK genel müdürlüğü bu belgemizi kabul etmeyerek kardeşimi yurttan çıkaracaklar. Kıbrısta hayat çok pahalı olduğundan kardeşimin özel yurtlarda barınması da çok zor ve babam maddi olarak bunu karşılayacak durumda değil. Nasıl olur da devlet kurumunu verdiği bir belgeyi diğer bir kurum kabul etmez anlamış değilim. Sizden isteğim bu durumda kardeşimin mağdur olmaması için ne gibi bir yol izlemeliyiz?. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim Hamit Bey…

1 Cevap |
2.959 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
09 Mart 2016

Merhaba kardeşim, Aile ve Sosyal Politikalar resmi internet sitesinde yapılan bilgilendirme yazısında da görüleceği üzere; “Şehit çocuklarının yükseköğrenim kredi yurtlar kurumuna (YURTKUR) bağlı yurtlardan, yükseköğrenim kredilerinden öncelikle yararlanması: 3713 ve 2330 kanunları kapsamında” mümkün olabilmektedir. Siz bu yasa kapsamında yer almadığınız için başvurunuzun uygun görülmediğini değerlendiriyorum. İlgili sayfaya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Saygılarımla.
———————————————————————————————
http://alo144.aile.gov.tr/mevzuat-bilgi-portali/sehit-yakinlari-ve-gaziler


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun