Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
28 Mart 2016

Rahmetli babam polisti 2008 yılında görev süreci içerisinde kansere yakalandı. 7 ay tedavi gördü tedavisi süresince raporluydu sonradan hastalığı ağırlaşınca görev yapamayacak duruma geldi ve emeklilik dilekçesi verdi emekli oldu .Emekli olduktan 3 gün sonra vefat etti. Ben de bu sene polis okulu sınavına girip babamın mesleğini devam ettirmek istiyorum. Emniyet teşkilatı vazife malülü çocuklarına düşük puanla alıyorlar benim de malesef puanım bu sene düşük geldi. SGK ya dilekçe yazsam babamın görev süreci içerisinde yakalandığını ve mesleğin getirdiği zorluklar bu hastalıkta etkili olmuştur diye belirtsem babamın vazife malülü sayılma durumu olabilir mi ? İşin maddi kısmında değilim sadece bu hakkı istiyorum . teşekkür ederim abi.

2 Cevap |
3.433 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
28 Mart 2016

Merhaba kardeşim, babanızın vefatı bünyesel rahatsızlığı nedeni ile olduğu ve görevin sebep ve tesirinden kaynaklanmadığı için maalesef vazife maluliyeti hükümlerinden yararlanamazsınız. SGK’ya müracaat etseniz bile sonuç alabileceğinizi sanmıyorum. Bunun için kanserin polislik mesleğinden kaynaklı olduğunu ispatlayabilmeniz gerekir ki, bu da imkansız gibi bir şey. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
28 Mart 2016

Hamit abi SGK olumsuz dönerse dava açıp olumlu bi netice almam mümkün mü ?

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun