Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
28 Mart 2016

Benim babam daha ben 1 yaşındayken şehit oldu van da ikamet etmekteyim zor şartlarda yaşıyorum iki yıllık üniversite mezunuyum ve bi gözümden engelligim bu sebepten bi sınava bile çalışmiyorum bana yardımcı olurmusunuz. Arz ederim.

7 Cevap |
3.029 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
28 Mart 2016

Devletin önemli kurumlarından yardım istemelisin bence geçmiş olsun

 Avatar Yok
28 Mart 2016

Kardeşim bana hamityildizim@gmail.com‘dan detaylı olarak durumunu anlatır mısın? Babanız nerede nasıl Şehit oldu? Hangi yasa kapsamındasınız? Aylık bağlandı mı? İş hakkını ailenizden kullanan oldu mu? Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
28 Mart 2016

İlginiz için sağolun söylediğiniz gibi gönderdim ama geldimi emin değilim saygilarimla.

 Avatar Yok
29 Mart 2016

allah yar ve yardımcın olsun butun dairelere basvur

 Avatar Yok
30 Mart 2016

Kardeşim aynı durumdayız sayılır bak kardeş baban şehitse sivil veya terör mağduru olarak geçiyorsan ve kimse iş hakkından yararlanmdıysa bekar ablan falan varsa veya annein resmi nikahı varsa birine maaş bağlanacak maaş bağlanması için sgk ya git sana yardımcı olurlar mutlaka yada her ilde şehit yakınları derneği vardır daha sonra maaş bağlama talebin olacak bağlandıktan sonra bağlanma süreci 1 2 ayı bulur sonra iş hakkı için aile sosyal politikalar bakanlığına git zaten gerekli evrak listesini sana verecekler hepsini tamamla onlara ver onlarda devlet personel başkanlığına yolluyacak ondan sonra ataman olur iki yıllıksa ne okudunsa o bölümden atanırsın teknikerlik olabilir herneyse kardeş bide babanın şehitliği nasıldır mesela faili meçhul olabilir asker polis veya sivil terör şehidi olabilir bunun için mağduruyetini göstermen için kazanman gerekn dava olmalı eğer varsa kazandığın dava dosyasını sunmalısın yok eğer zaten belge varsa iyice sor soruştur kardeş yardımcı olmak isterim soru sorabilirsin

 Avatar Yok
01 Nisan 2016

Allah razı olsun kardeş benim babam koy korucusuydu çatışmada şehit oldu bizim aileden iki kişi is hakkından faydalandi biri abim diyeri amcam ben maaş aliyordum ama yasim doldu kesildi şimdi işsizim ve önümde kpss var ama çalışmiyorum bi gözüm nerdeyse hiç görmüyor diyer gözüm zayıf kalıyor bi sayfa okuyorum bitirenene kadar sayfa ıslak oluyo göz yaşından ne yapacağımı şaşırdım.

 Avatar Yok
03 Nisan 2016

Benim ailemde iki kişi yararlandı is hakkından maaş da aliyordum ama 18 doldu kesildi şimdi işsizim ve hiçbir gelirim yok ne olacak bilmiyorum

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun