Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
03 Mart 2016

Merhaba kolay gelsin. Nişanlım 2007 İstanbul’a gezmeye gittiğinde Bakırköy’de bombalı eylemde yaralandı. Mahkeme ve sağlık raporları elimizde mevcut. Biz haklarımızı geçen yıl öğrendik ve bir yıldır çabalıyoruz. Bir adım kat edemedik bir çok kuruma dilekçe yolladık en son sgk ya yolladığımız dılekçe cevabında olayın yaşandığı valiliğe dilekçe yazın diye cevap aldık. Bu süreç bizi çok yordu. Defalarca İstanbul’a gitti sonuç alamadık. Lütfen yardımcı olun. Sistemde sivil terör mağduru olarak görünebilmesi için hangi yolları izlemeliyiz ? Biz maaş talep etmiyoruz iş Hakkı istiyoruz ne yapmamız gerekiyor ? Şimdiden teşekkür ederim.

1 Cevap |
3.006 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
03 Mart 2016

Merhabalar, 5233 sayılı yasa kapsamında aylık bağlanabilmesi için yaralanması sonucunda nişanlınızın % 40 ve üzerinde engelli hale gelmesi gerekmektedir. Bu seviyede engellilik durumu varsa öncelikle Valiliğe aylık bağlanmasına yönelik müracaat edecek, Valilik kanalı ile emekli aylığı bağlanmasına yönelik evrakları SGK’ya iletilecektir. 5233 sayılı yasa kapsamında aylık bağlanmasını müteakip iş hakkından da yararlanabilecek. Hakkınızda hayırlısı olsun. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun