Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
02 Mart 2016

Merhabalar, 22 aralık 2015 günü görevimiz esnasında Şırnak merkezde zırh delici başlıklı roketli saldırıya uğradık bu saldırıda benim başıma, yüzüme, gözüme isabet aldığım şarapneller sebebiyle yaralandım. Ayrıca patlamadan ötürü kulak zarım hasar gördü duyma kaybı yaşadım. Gözümde ve yüzümde bulunan şarapnellerin bir kısmı tıbbi operasyon ile çıkarıldı fakat yüzümde 50 kadar şarapnel hala bulunmakta.Gözümde şarapnel olmasına rağmen çok şükür görmemde herhangi bir sorun yaşamıyorum.Tedavi sürecim yaklaşık 2 buçuk aydır sürüyor ve devam edecek bir süre daha. Vazife malüllüğüne başvuruda bulunmam için tedavimin tamamen bitmesini bekliyorum. Vazife malüllüğü için tedavi ile giderilmeyecek sıkıntılar olması şart mıdır yoksa terör olaylarında böyle bir durum aranır mı ve benim içinde bulunduğum şu durumda vazife malüllüğünü haketmiş olma durumumla ilgili fikirlerinizi bilgilerinizi aktarırsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

5 Cevap |
5.358 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
02 Mart 2016

Merhaba kardeşim, geçmiş olsun. Mevcut tedavileriniz sonucunda alacağınız rapor bulunduğunuz görevi yapamayacağınıza ilişkin olursa vazife malulü olarak emeklilik hakkı kazanabileceksiniz. Olayın terör kapsamında olması nedeni ile böyle bir durumda 3713 s.k. kapsamındaki malul Gazilere tanınan tüm haklardan yararlanabileceksiniz. Bulunduğu görevi yapamamaya ilişkin kararlı raporlar; “Aktif Polis Olamaz, idari polis olabilir” “Polis Olamaz” gibi olması halinde maluliyetten söz edebiliyoruz. Böyle bir durumda idari polis olarak görevinize devam etmeniz halinde hem emsal vazife malulü aylığını hem de görev aylığınızı alabileceğiniz gibi tüm haklardan da yararlanabileceksiniz. Dilerseniz ayrılarak iş hakkını değerlendirip, memur olarak bir kamu kurum ya da kuruluşuna da atanabilirsiniz. Aldığınız raporda aktif polis olarak göreve devam edebileceğiniz yönünde karar alınırsa ve size göre karar hatalı ise vakit kaybetmeden karara itiraz etmelisiniz. Ayrıca olaya ilişkin olay yeri tespit tutanağı, olay yeri krokisi, olay yerindeki kişilerin ifadeleri, görev belgesi, hastaneye ilk girişte doktor tarafından elle tutulan tutanak, kaza raporları vs. gibi yaralanma hadisesinin görevin sebep ve tesiri ile gerçekleştiğini ispatlayıcı her türlü bilgi ve belgenin kurum mühürü ile mühürlenmiş, aslı gibidir kaşeli ve imzalı suretlerinden 2 dosya yanınızda hazır olsun. Bir dosyayı emekli işlemleriniz esnasında lazım olabileceğinden, diğer dosyayı da maddi ve manevi tazminat davası açarken lazım olacağından almalısınız. Rapor tarihinden itibaren 1 yıl içerisinde maddi ve manevi tazminat davası açabileceğiniz ve bu süreyi geçirmeniz halinde dava açma hakkınızın gideceği hususunu unutmamanız gerekmektedir. Hakkınızda hayırlısı olsun. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
08 Mart 2016

vazife mamulü olduktan sonra idari polislik icin yas sınırı varmi 30 yaşında yada 40 yaşında olmak gibi?

 Avatar Yok
12 Mart 2016

Bazı doktorlar idari polis olur olmaz kararı ben veremem kurumunuz versin diyor

 Avatar Yok
14 Mart 2016

Bende terör saldırısında yaralandim.sag elimin yüzük parmağım da hareket kabiliyeti kısıtlanması oldu.vazife malulü derecelendirmelerine baktım.bas parmak yada işaret parmak sakat olacak ya da diğer en az 2 parmak diyor.simdi ben bu haktan yararlanmiyormuyum.bilgi verirseniz sevinirim Hamit bey

 Avatar Yok
02 Ocak 2017

Kolay gelsin Hamit Bey eşim 22 mart 2016 da patlama sonucu araçta yaralandı şuan 10 aydır raporlu ve 23 ocak ta çalışır olarak yazıldı raporuna. Eşim Polis Özel Harekatta çalışıordu. Psikiyatri bölümünden raporları. Heyetten psikiyatriden çıkan dilim bildirir raporu B dilimi. İdari polislik hakkı varmı biçok kişiden farklı farklı cevaplar alıyoruz bizi bu konuda aydınlatırmısınız

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun