Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
28 Mart 2016

Merhaba Hamit bey,
Öncelikle tüm sorulara cevap verip bizleri aydınlattığınız için size çok teşekkür eder saygılarımı sunarım. Babam vazife malulü olup hayatta değildir. Annem ve ben babamdan malul maaşı alıyorduk. 1.5 yıl önce evlendim ve babamdan almakta olduğum malul maaşım kesildi. Maaşımın bana olan kısmı anneme geçebilir mi? Veya kasım 2015 deki atamalarda malul hakkımdan dolayı atandım. Şu an kamu memuruyum babamın maaşı bana tekrar geçer mi? Eğer böyle bir hakkımız varsa bunun için yapmam gereken aşamalar nelerdir? Size şimdiden teşekkür ederim.

1 Cevap |
3.233 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
28 Mart 2016

Merhabalar, ben teşekkür ederim. Aylığı paylaştırılarak alıyordunuz. % 60 oranında anneniz, % 30 siz alıyordunuz. Şimdi sizin aylığınız evlendiğiniz için kesildi. Anneniz yalnız başına aylık aldığında % 75 oranına çıkacaktır. Bunun yanında kamu kurumunda işe başlamanız tekrar yetim aylığı bağlanmasını sağlamaz. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun