Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
01 Nisan 2016

Sayın Hamit bey öncelikle bizlere yardımlarınızdan dolayı allah sizlerden razı olsun. Hamit bey annem şehit yakınlarına tanınan konut kredisini kullanmak istiyor ama şöyle bir sıkıntımız var biz 5 kardeşiz 4 kardeşimin evleri var benim evim yok Annem evi alıp benim üzerime tapuyu yapa bilir mi yapılamaz ise eğer diğer kardeşlerimden allah göstermesin annemin hayatını kaybetmesi durumunda annemin almış olduğu bu evden hak talebinde bulunmamaları için şimdiden noterden veya Resmi olarak başka bir işlem yapabilirmiyiz ve allah korusun annem hayatını kaybettiğinde kredi ödemesi nasıl olur kredi kapanırmı yoksa ödenmeye devammı edilir bizlere yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim allah kolaylık versin.

1 Cevap |
3.841 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
01 Nisan 2016

Merhaba kardeşim, Allah cümlemizden razı olsun inşallah. Faizsiz konut kredisini anneniz kullandığında daire de annenizin adına olur. Sizin adınıza tapuda tescil edilemez. Ancak daireyi aldıktan sonra kardeşlerinizle notere giderek o daireye ilişkin olarak mirastan feragat sözleşmesi imzalayabilirsiniz. Onlar imzalamazlar sa da maalesef yapılabilecek bir şey yok, miras hukuku hükümler işleyecektir. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun