Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
01 Nisan 2016

Abim Askerken Öldü ve Ben iş için basvuru yapacagım kendı şehrıme tayin Cıkma Hakkım var mı Sonucta Ailemi Bırakıp Gidemem Bi de Şark Görevim Olur mu

3 Cevap |
4.364 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
01 Nisan 2016

SELAM Kardeşim

Öncelikle Abin Şehit değil mi ki öldü diyon. Biraz tuafım gitti gerçekten.

İşe Başvurusunu yaparsın ve ilk tercihini bulunduğun il yaparsın şayet çıkmazsa bizlere 1 seferliğine mahsus istediğimiz ilde görev yapma hakkı veriyorlar. Ben Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında Çalışıyorum. Dilekçemi gönderdim en kısa zaman da cevap gelecek ki, Bakanlıkta atama işlere ile görüştüğümde dilekçeni yaz inceleyelim %90 olur dediler.

 Avatar Yok
01 Nisan 2016

Merhaba kardeşim, iş hakkı kapsamında başvurunuz alınırken zaten il tercihi yapıyorsunuz. % 90′da ilk tercihinize atamanız yapılıyor. Bu anlamda sorun yaşamazsınız inşallah. Ancak atamanız yapıldıktan sonra atandığınız kurumun tayin mevzuatına tabisiniz. Çoğunda mesleğe başladıktan sonra orada emekli olabiliyorsunuz. Nadiren şark zorunluluğu oluyor. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
09 Nisan 2016

şark görevin olmaz
ilk atama ise kendi ilin’e olur

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun