Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
24 Temmuz 2016

3713 sayılı kanun kapsamında yapılan kira yardımını aylık olarak değilde 10 senelik miktarı açılacak olan maddi ve manevi tazminat davası ile birlikte toplu olarak alabilir miyiz?
Genel komutanlık veya ilgili kuvvete ben bu yardımdan aylık olarak faydalanmak istemiyorum diye dilekçe ile müracaatta bulunmamiz ve tazminat davası esnasında mahkemeden bu yardımı toplu olarak alabilir miyiz?
Geçenlerde rehabilitasyon merkezinde tanıştığım Başçavuş gazimiz bu şekilde bir hakkımız olduğunu ve kendisinin toplu olarak aldığını söyledi?
Komutanım bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

5 Cevap |
5.949 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
24 Temmuz 2016

Merhaba kardeşim, açılmış olan maddi ve manevi tazminat davasında maddi tazminat hak edişi belirlenirken size sağlanan tüm imkanlar bilirkişinin belirlediği tutardan düşülmekte ve maddi tazminat ona göre hesaplanmaktadır. Bu kapsamda, kira yardımından yararlanmak istemediğinizi davada belirtirseniz bilirkişinin belirleyeceği tutardan 10 yıllık kira yardımının ortalama değeri düşülmeyeceğinden kazanacağınız tazminat miktarı da o anlamda fazla olacaktır. Ancak burada şöyle bir durum var. Sizin kayıplarınız ve sağlık sorunlarınız nedeni ile belirlenecek bilirkişi hesaplaması tutarı düşük olursa kira yardımından yararlanmak istemiyorum deseniz dahi maddi tazminat çıkmayacaktır. Bu anlamda kira yardımı hakkınızı da kaybetme riski olabilir. Ayrıca mahkemede kira yardımı ile ilgili aylık ortalama bir bedel (ör. 600 tl) belirlenmektedir. Ancak normalde kira yardımının kullanımında herhangi bir üst sınır bulunmamaktadır. Belediye rayiç verdikten sonra 1500 tl kirası olanların bile kira yardımları ödenmektedir. Dolayısı ile karar vermeden önce tüm bu hususları göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
24 Temmuz 2016

Öncelikle vermiş olduğunuz cevap için teşekkürler, belirttiğim şekilde bu yardımdan faydalananlar da yorum yapar dava sonucunu belirtirse sevinirim.

 Avatar Yok
30 Temmuz 2016

açılmış olan maddi ve manevi tazminat davasında maddi tazminat hak edişi belirlenirken size sağlanan tüm imkanlar bilirkişinin belirlediği tutardan düşülmekte ve maddi tazminat ona göre hesaplanmaktadır. Bu kapsamda, kira yardımından yararlanmak istemediğinizi davada belirtirseniz bilirkişinin belirleyeceği tutardan 10 yıllık kira yardımının ortalama değeri düşülmeyeceğinden kazanacağınız tazminat miktarı da o anlamda fazla olacaktır. Ancak burada şöyle bir durum var. Sizin kayıplarınız ve sağlık sorunlarınız nedeni ile belirlenecek bilirkişi hesaplaması tutarı düşük olursa kira yardımından yararlanmak istemiyorum deseniz dahi maddi tazminat çıkmayacaktır.

 Avatar Yok
03 Ağustos 2016

Bilirkişi hesaplaması neye göre düşük olabiliyor, ben bir gözünü tamamiyle kaybettim bu şartlarda düşük olabilme imkanı var mı acaba? Teşekkürler..

 Avatar Yok
09 Ocak 2017

KİRA YARDIMINDAN KİMLER FAYDALANABİLİYOR ?

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun