Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
24 Temmuz 2016

Geçici vazife malulüyüm ve idari polis olarak çalışmaktayım. B dilimi rapor verdiler. Şimdi ne olacak. 3 sene boyunca bana ödenen emekli maaşı ve tazminatlar geri alınacak mı benden?

6 Cevap |
9.427 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
24 Temmuz 2016

Merhabalar, B dilimi raporu psikiyatriden aldıysanız aylığınız kesilmeyebilecektir. Ancak onun dışında A ve B dilimlerinde aktif polis olarak göreve devam edebileceğinizden mevcut vazife malulü aylığınız kesilecektir. Öncelikle henüz süresini geçirmedi iseniz almış olduğunuz rapora karşı itiraz hakkınız bulunmaktadır. Bildiğim kadarı ile böyle bir durumda maluliyet adi malullüğe çevriliyor ve yapılan ödemeler maaşın belli bir kısmı kesilerek tahsil ediliyor. Ancak bu hususta açık detaylı net bir bilgiye ben de rastlamadım. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
19 Ağustos 2016

3 senedir verdikleri tüm maaşları ve tazminatı benden geri alacaklar anladığım kadarıyla.Bu kesilecek olan paralar benim Polislik maaşımdan mı kesilecek.Yoksa adi malül aylığındanmı tahsil edilecek.Adi malül aylığı bağlandığı zaman Ben polislik yapmaya devam edebilecem mi.

 Avatar Yok
24 Ağustos 2016

B dilimine geçtinizse süreyi geçirmeden itiraz edin çünkü B dilimi aktif polislik yapabilir emniyet hizmetleri sağlık yönetmenliğini inceleyin orada dilimler var

 Avatar Yok
20 Ekim 2016

Emekli sandığı kanununun 62 ve 63. Maddelerinde bu durum açıklanmakta idi. Buna göre vazife malullugu kontrol muayenesi sonucu sona erenlerin sadece emekli maaşları kesilir, geriye dönük bir ödetme söz konusu olmadığı belirtilmektedir. Sadece adı malul olması gerekirken vazife malülü olanların saptanmasi durumunda geriye dönük bir ödetme söz konusu olduğu belirtilmektedir. Ancak kanunun bu maddeleri 2006 yılında yürürlükten kalkmış. Yerlerine de yeni bir duzenleme yapılmış mı bilmiyorum. Ama sizin durumunuza bi iyileşme söz konusu olduğu için sadece maasiniz kesilir diye düşünüyorum. Ayrıca adi malul da olmazsınız, çünkü zaten adı malul sayılmasına yetecek sağlık sorunu sizi vazife malülü de yapar. Ya hep ya hiç yani. Yani malulluk durumunuz ortadan kalkar. Adı malul sayılmazsınız. Adı malul sayılmayız için sizin sahip olduğunuz sağlık sorununu vazifeden dolayı değil de vazife dışı kendi olağan sağlık sorununuz olarak kabul edilmesi gerekir ki bu durumda da geriye dönük ödetme ortaya çıkar. Ama şu an için bu 62 ve 63. Maddelerin yerine hangi duzenleme getirildi araştırıyorum.

 Avatar Yok
03 Aralık 2016

sonuç ne oldu size bir geri dönüş oldumu? geriye dönük verdikleri maaşları ödetecekler mi ? ben sanmıyorum çünkü verdikleri maaşı geriye dönük ödetmezler çünkü o süreçte siz zaten mağdur olduğunuz için o maaşa bağlandınız en fazla malül maaşınızı durdurlar siz yine normal polis maaşınız alırısnız olmasıgereken bu aslında. birde sizin durumunuzda olup C dilimden B dilimine geçince ne olmuş geriye dönük hiç verdikleri maaşları geri almışlar mı öğrenebildinizmi son olarak ne aşamaya geldiniz acaba bilgi verebilir misisniz ?

 Avatar Yok
04 Aralık 2016

Geriye dönük ödetme ile net bir ifade bulan arkadaşımız varmı sonuç ne oldu arkadaşlar

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun