Gaziantep Web Tasarım

Kullanıcı Girişi


Arama

 Avatar Yok
04 Ağustos 2016

Merhabalar Hamit abi daha önce ünvanla ilgili sorum olmuştu yeni yasaya göre yine bazı sorularım olacak abicim.
09.04.2013 yılında maliye bakanlığı istanbul defterdarlığına memur olarak atandım defterdarlığa bağlı A.H.L. GÜM.SAY. müdürlüğünde göreve başladım
İşbaşvurusu yaptığımda tavşanlı myo bilgisayar teknolojisi ve programlama mezunuydum.
27.04.2016 tarihinde eski yasaya göre ünvan değişikliği ile teknik kadro istedim dilekçeme hiçbir cevap gelmedi 27.07.2016 tarihinde çıkan yeni yasayı görünce yazdığım dilekçeye ek olarak bir dilekçe yazıp 03.08.2016 tarihinde personel atama servisine verdim bir önceki kanunda idarenin insiyatifi vardı yeni kanunda da bu durum söz konusu mu abi.
Bir de bu yeni kanunla ilgili yönetmelik çıkacak mı personel işleri bizde kadro yok deyip duruyor açıkçası yoğunuz deyip pek ilgilenmiyorlar gibi
galiba defterdarlığa dpb lığında bir yazı gelmeden bunlar bana teknik kadroyu vermeyecekler abi kanunun sonunda kadro yoksa bir defaya mahsus olmak üzere başka bir kuruma atanabilir ifadesi yine insiyatif mi oluşturuyor sorum biraz uzun oldu kusura bakma abi ama bu kurumda çok sıkıntım var hiç yardımcı olmuyorlar yönlendirme yapmıyorlar bilgi vermiyorlar tek bildikler (red, hayır, yok)

3 Cevap |
6.991 Defa Görüntülendi
 Avatar Yok
04 Ağustos 2016

Merhabalar kardeşim, sizin atamanız 09.04.2013 tarihinde İçişleri Bakanlığınca yapılmış. Ancak yeni yasal düzenlemede Devlet Personel Başkanlığınca atama teklifinde bulunulan personel denildiğinden sizi maalesef kapsamıyor. Kaldı ki Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre; “Devlet Personel Başkanlığı tarafından 2014 Temmuz – 2016 Temmuz dönemi içerisinde atama teklifi yapılarak göreve başlayan personelin, atama teklifinin yapıldığı tarihte öğrenim durumları itibariyle ihraz ettikleri unvanlara ilişkin kadro veya pozisyonlara istihdam edildikleri kurum tarafından atamalarının yapılması zorunludur.” denilmektedir. Bu kapsamda yapılan düzenlemenin Temmuz 2014 öncesi yapılan atamaları kapsamadığını söyleyebiliriz. Ancak dilekçe en doğal anayasal haktır. Siz müracaat edin, kurumunuz değerlendirecektir. Saygılarımla.


Not: Hamit YILDIZ'a çok acil durumlarda hamityildizim@gmail.com mail adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Mail ile iletilen her soruya yanıt verilmeyecek, aciliyet arz edenler yanıtlanacaktır. Acil olmayan sorularınızı Sehitgazi.com sitesi üzerinden iletiniz.

 Avatar Yok
04 Ağustos 2016

merhabalar arkadaşlar bizlerde aynı sıkıntıyı yaşıyoruz vallah umarım gerekli çalışmalar yapılır.

 Avatar Yok
24 Ağustos 2016

Arkdaşlar valilik yikob mühendisim ünvanıma geçtim çık teşekkür ederim

Soruyu Cevapla

Kayıtlı

Üyeyim

Yenimisiniz? Kayıt Olun